80 procent všech Bitcoinů už je vytěženo

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Minulou sobotu, 13. ledna 2018, zaznamenala první kryptoměna Bitcoin další ze svých milníků. Právě v tento den se totiž vytěžilo 16,8 miliónu Bitcoinů, což představuje přesně 80% jejich celkového počtu.

K těžení tak zůstává už jen 4.2 miliónu Bitcoinů

K vytěžení tedy zůstává zbylých 20%, tvořených 4.2 milióny Bitcoinů. Celkový počet jednotek této měny, kterou ve svém whitepaperu popsal už v roce 2008 její tvůrce Satoshi Nakamoto, je 21 miliónů.

Těžaři jsou momentálně odměňováni částkou 12.5 BTC za každý jeden vytěžený blok (plus poplatky). Satoshi však proces uvolňování BTC do oběhu naplánoval tak, aby se za každých 210 tisíc vytěžených bloků odměna snížila na polovinu. Vytěžení tohoto množství blokoů trvá v současnosti přibližně 4 roky. K nejbližšímu snížení odměny za těžbu by tak mělo při současném trendu dojít okolo června 2020, kdy se odměna sníží na 6.25 BTC za jeden blok.

Ne všechny kryptoměny se těží

Existuje vícero kryptoměn z top 100, které fungují na jiném principu, než BTC. Na rozdíl od Bitcoinu nejsou uvolňované do oběhu postupně, ale naráz. Jedná se například o Ripple, IOTA, NEM, NEO, Qtum, Omisego, Lisk, Stratis, nebo EOS.

Momentálně zažívá Bitcoin a s ním i celý krypto trh slušný pokles, takže všichni máme ideální příležitost pro koupi této kryptoměny. Nezapomeňte, že celkový počet BTC je omezený, což znamená, že by jeho hodnota měla časem v průměru jen růst.

Přeložila Denisa Falta z originálu z SK webu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tony

Roztomilý obrázek…

samslav84

😀 to ano

spot_img