[Zprávy] 2019 je pro Bitcoin údajně nový rok 2017 • Rusko zvažuje offshore pro kryptoměny

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Dnešní zprávy budou o aktuálních prognózách pro kryptoměny, nové myšlence na daňový ráj pro kryptoměny, a nebezpečném tzv. SIM swapu, další možnosti, jak se mohou zloději dostat k vašim digitálním aktivům.  

TIP: Prognóza od Thomase Leeho: Thomas Lee očekává, že FOMO zafunguje, jakmile cena Bitcoinu překročí 10000 dolarů. Když trh stoupá, lidé začnou být chamtiví a vzniká FOMO efekt. Kromě toho, následující událost půlení Bitcoinu (halving) by mohlo přinést tlak na celé odvětví kryptoměn a následný růst.

2019 bude pro Bitcoin nový rok 2017

Podle jiné prognózy, tentokrát spíše nechvalně proslulého bitcoinového milionáře a „zázračného dítěte“ Erika Finmana bude 2019 pro Bitcoin nový rok 2017. Finman vydělal na Bitcoinech jmění v roce 2011 a od té doby se chlubí svým bohatstvím na sociálních sítích i jinde. Autor článku argumentuje, že Bitcoin je úplně jinde a situace z roku 2017 je nesrovnatelná. Ukazatelé, jako je počet transakcí, míra využití a průměrná velikost bloků jsou od roku 2017 navzdory dlouhému medvědímu trhu na vzestupu. Je i více Bitcoin bankomatů, méně podvodů, a také institucionální investice, kdy velké firmy, jako jsou Microsoft, eBay a Apple naskakují na palubu.

Podrobnější informace v AJ zde: Bitcoinist.com

Rusko zvažuje offshore ostrov pro kryptoměny

Podle oficiální zprávy z agentury TASS by Rusko mohlo postavit velké finanční centrum s charakteristikou daňového ráje na ostrově Velký Ussurijský. Zástupce státní agentury řekl, že ostrov by se mohl stát offshore destinací pro kryptoměny, kryptoburzy a devizové trhy. Ostrov leží na hranicích mezi Ruskem a Čínou, přičemž západní části dlouhodobě sporného území byly po dohodě z roku 2004 převedeny do Pekingu.

Další informace v AJ tady: Cointelegraph.com

Binance zalistovala Fantom (FTM) přesunem z Binance DEX

Kryptoburza Binance oznámila zalistování tokenu Fantom (FTM), což představuje precedent pro přesun tokenů z Binance DEX na centralizovaný trh. Tento krok může otevřít dveře pro další aktiva, která se nyní obchodují na DEX.

Více zde: Cryptovest.org

SIM swap – další forma útoku

Majitelé kryptoměn čelí další rostoucí hrozbě prostřednictvím SIM swap útoků. Nicholas J. Percoco, šéf bezpečnosti v Krakenu, varoval, že tento typ útoku je na vzestupu, zejména  u amerických zákazníků. Percoco varuje, že je potřeba vymazat mobilní číslo ze všech e-mailů, pokud používáte dvoufázovou autorizaci pomocí SMS.

Co číst dále

Burza CBOE přestane nabízet Bitcoin futures!

 

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře