[Zprávy] • EU plánuje zákaz vysoce rizikových kryptoměn • Hongkong by měl dnes zveřejnit pravidla pro provoz kryptoburz • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 12 hodin, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin se otřepal po včerejším neúspěšném pokusu o průraz nad 9 500 USD a dohnal už téměř celou včerejší ztrátu. Aktuálně se pohybuje lehce nad 9 400 USD a zatím roste. Altcoiny převážně pokračují v růstovém trendu. Pohlídejte si, ať vám neuniknou naše dnešní analýzy – můžete dát odběr novinek pomocí zvonečku vlevo dole na stránce nebo nás sledovat na FB.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Technologie

Regulace

IBM blockchain pro doložení etického původu nerostných surovin spustí na jaře 2020

Ford, Volkswagen, LG a Volvo plánují v příštím roce zahájit pilotní projekt sledování kobaltu během procesu rafinace. Síť Responsible Sourcing Blockchain Network (RSBN), mezinárodní konsorcium postavené na Hyperledger Fabric, oznámilo ve středu, že úspěšně dokončilo pilotní projekt na ochranu před vykořisťujícími těžebními praktikami. Společnosti poslaly 1,5 tuny konžského kobaltu na tři různé kontinenty během pěti měsíců zušlechťování, čímž uvolnily cestu k tomu, aby byl projekt spuštěn na jaře 2020.

Coca-Cola a SAP spolupracují na blockchainu pro optimalizaci plnění lahví

Společnost Coke One North America (CONA), která řídí severoamerické IT operace plnicích společností Coca-Cola, spolupracuje se společností SAP, aby využila technologii blockchainu k prozkoumání procesů dodavatelského řetězce 70 franšízantů na výrobu lahví. Cílem je optimalizace a úspory.

EU plánuje zákaz vysoce rizikových kryptoměn i vlastní kryptoměnu

Podle návrhu textu připraveného finským předsednictvím EU by Evropská unie mohla vytvořit společný regulační rámec, zaměřený na kryptoměny, a dokonce zakázat projekty považované za „vysoce rizikové.“ Prvním kandidátem v této kategorii rizikových krypto projektů je Libra od Facebooku. Gigant sociálních médií však čelí opozici v mnoha jurisdikcích. Francie a Německo vyjádřily okamžitou opozici vůči takové digitální měně, která by mohla oslabit vliv Evropské centrální banky. Kromě běžného regulačního předpisu o kryptoměnách naznačuje návrh textu vytvoření digitální měny, která by měla právní základ, na rozdíl od bitcoinů a Libry.

Hongkong by měl dnes zveřejnit pravidla pro provoz kryptoburz

Podle agentury Reuters je Hongkongská komise pro cenné papíry (SFC) připravena zavést regulační rámec pro kryptoměnové burzy ve městě. Nový regulační rámec se zaměří na KYC pravidla a požadavky na úschovu pro kryptoburzy. Takový krok by mohl vydláždit cestu pro vznik formálně legalizovaných kryptoburz ve městě. Dovey Wan ve svém tweetu poznamenal, že v nastávajících předpisech bylo vidět, že se Huobi stane první „legalizovanou čínskou kryptoburzou.“

Čínská státní kryptoměna neponese úrok a má nahradit papírové peníze a mince

Mu Changchun, vedoucí výzkumného ústavu pro digitální měny v Čínské lidové bance (PBoC), odhalil více podrobností o připravovaném digitálním jüanu v zemi. Podle zprávy agentury Reuters na fóru v Hongkongu ve středu řekl, že čínská digitální měna je navržena tak, aby nahradila stávající mince a papírové peníze, a její držitelé neobdrží žádné úroky. Proto digitální měna nebude mít žádný vliv na inflaci nebo měnovou politiku, dodal Mu. Úředník dále uvedl, že PBoC nejprve vydá digitální měnu komerčním bankám a jiným institucím, které ji poté budou distribuovat široké veřejnosti.

Čínská vláda otáčí i co se těžby kryptoměn týká, těžba BTC v Číně nebude nelegální

Těžba bitcoinů zmizela z finální verze seznamu průmyslových činností, které chce čínský centrální státní plánovač odstranit. Bitcoin je v Číně zakázán od roku 2017, ale místní těžaři ovládají více než 70 procent hashrate, což vytváří obrovský rozpor, pokud jde o postoj země ke kryptoměně. Národní komise pro rozvoj a reformu zveřejnila návrh seznamu, který obsahoval 450 neuspokojivých a nebezpečných činností, které měly být v dubnu omezeny nebo úplně odstraněny. NDRC doporučilo místním vládám zakázat těžbu kryptoměny, protože plýtvá zdroji a poškozuje životní prostředí. Po měsících hledání NDRC konečně zveřejnila revidovanou verzi návrhu a nyní je zřejmé, že země v blízké době neplánuje zákaz těžby kryptoměn.

Co číst dál?

Cestovatel časem záhadně upravil přepověď Bitoinu – stále však platí 100 tisíc $ v roce 2019

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img