[Zprávy] • Brave je nejstahovanější prohlížeč v Japonsku • 26 mil. USD v XRP převedeno na McCaleba • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Během pátku se Bitcoin pokusil o proražení hranice 11 000 USD, ale byl tvrdě sražen zpět a propadl během několika málo hodin z 10 865 USD na 10 255 USD. Podle všeho byla za růstem a následným propadem ceny manipulace s vyhledáváním termínu BTC na Google. O tom se dočtete více zde. Top altcoiny propadly spolu s BTC, ale během víkendu posilovaly výrazně více. Více informací se dozvíte v naší analýze zde. 

Kryptoměny

Technologie

Ripple uzavřel partnerství s jednou z největších pákistánských bank

Pákistánská banka Faysal Bank Limited (FBL) uzavřela spolupráci se společností Ripple se sídlem v San Francisku a zavádí řešení pro digitální platby a převody. FBL je údajně jednou z největších pákistánských soukromých bank a má více než 220 poboček s obchodními aktivy v celkové hodnotě 1,5 miliardy USD. Zajímavé je, že tato dohoda byla uzavřena nedlouho poté, co byl Ether prohlášen jako halal. Islámské státy zřejmě berou kryptoměny na milost. 

XRP za 26 mil. USD převedeno na McCaleba, bývalého CTO Ripple

100 mil. XRP v hodnotě více než 26 milionů USD bylo právě přesunuto do peněženky Jeda McCaleba, bývalého CTO Ripple. Není tajemstvím, že McCaleb téměř dva roky prodával své tokeny XRP ve velkém. Ještě v září 2018 informoval Wall Street Journal, že McCaleb prodával kolem 40 000 XRP denně, což byl trend, který se zrychlil ke konci roku 2018. Pokud to náhodou nevíte, McCaleb a jeho děti původně vlastnil přibližně 7,3 miliardy XRP. Kromě toho je také CTO a zakladatelem Stellar Lumens, přímého konkurenta společnosti Ripple. Někteří ho obviňují ze sabotáže, ale jeho motivací se zdá být do značné míry chamtivost, která, očividně, nezná hranice. Nezapomeňte, že McCaleb byl také zakladatelem notoricky známé Mt. Gox. Otázka evidentně zní, kdy můžeme očekávat další velké výprodeje XRP od McCaleba?

CEO Binance se zastává kryptoměn

Changpeng „CZ“ Zhao, CEO Binance, obhajuje rychlost kryptoměn a nízké náklady na transfery, po kritice Charlieho Shrema, který tvrdí, že transakční poplatek 600 USD za nedávný převod BTC ve výši 1 miliardy USD byl příliš vysoký. Masivní převod v hodnotě 1 018 147 922 USD byl proveden 5. září a vytvořil zatím nejbohatší adresu mimo burzy. V reakci na Shremův tweet CZ tvrdí: „Transakce s Bitcoiny v miliardách dolarů je super levná“. CZ poukazuje na to, že Binance provedla podobnou transakci v červnu. Burza převedla 32 888 888 BNB v hodnotě 1,2 miliardy USD a zaplatila pouze 0,015 dolarů v poplatcích. CZ dále tvrdí, že transakce byla potvrzena za 1,1 sekundy. Tohle když si uvědomí bohatí tohoto světa, tak jejich zájem o kryptoměny prudce vzroste…

„Když vstoupíš do banky a řekneš, že potřebuješ odeslat 1 miliardu USD během příštích 10 minut, bude tam dřív, než cokoliv jiného, policie.“

Moody’s: Technologie blockchainu bude standardizována v roce 2021

Technologie blockchainu bude s největší pravděpodobností standardizována do roku 2021, podle americké obchodní a finanční společnosti Moody’s. Podle výzkumné zprávy, zveřejněné 5. září, budou tyto standardy pravděpodobně zavedeny v odvětví blockchainu do roku 2021. Společnost také tvrdí, že by to mohlo vést k úsporám času a nákladů, k automatizaci a k rychlejší dostupnosti dat. Investiční služba Moody’s dále uvádí, že průmyslové standardy by také mohly přinést lepší interoperabilitu a další provozní efektivitu pro blockchainy různých kryptoměn.

Prohlížeč Brave je nejstahovanější prohlížeč v Japonsku

Webový prohlížeč Brave se zaměřením na soukromí se stal nejstahovanějším webovým prohlížečem pro Android v Japonsku. Podle nedávného příspěvku, vydaného na Redditu, je to poprvé, kdy Brave získal první místo ve velké zemi. Brave se stal populárním mezi kryptokomunitou díky jeho funkcím ochrany osobních údajů. Japonsko je jednou z nejdůležitějších zemí, pokud jde o adopci kryptoměn, regulaci a povědomí o digitálních měnách. Japonský jen je navíc druhou největší měnou obchodovanou za Bitcoin (BTC) po americkém dolaru. To ukazuje, že místní populace si je vědoma kryptoměn, toho, jak fungují a jak jsou důležité pro společnost. Soukromí je pro Japonce evidentně velmi důležité. U nás už to tak slavné není. 

Co číst dále?

Teče do kryptoměn stále méně peněz? Burzy hlásí drastické snížení vkladů!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: