08.09.19 Technická analýza Odstartoval včera Altcoin season? EOS +11% ETH +7% LTC+6%

1
trading

Altcoiny během léta zaznamenaly propady v průměru o 40-50%, počínaje největšími, až po ty menší kapitalizované. Začala se včera altcoinova sezóna? Technická analýza tomu nasvědčuje.

Jak můžete vidět na grafu total market kapitalizací, utvořil se tam velký triangl, který momentálně přesně kopíruje BTC dominanci. Podle technické analýzy na BTC / USD, kterou jsme pro Vás psali včera, usuzuji, že Bitcoin našel svůj silný support na 9400 USD. Současný stav total market, jak to můžete vidět níže na grafu, nám poukazuje, že stejně jako na BTC i zde na total market vidíme silný support (248 mld. USD). Při pohledu na total altcoin market kapitalizaci ale tento support ještě chybí.

Na grafu total altcoin market kapitalizace jsem si vybral roky 2017 až po současnost. Rád bych poukázal na silný support (68,5 mld. USD), který tu je od roku 2017 a pokaždé podržel trh vždy, když to investoři potřebovali.

Při bližším pohledu na graf total altcoin market kapitalizace vidíme stejný support na 68,5 mld. USD, na kterém jsme se odráželi v předešlých dnech od roku 2017 s 1 výjimkou, a to koncem roku 2018. Momentálně vidíme na tomto grafu i podporu support line, která začíná 12.12.2018. Tato support line nám včera zapříčinila několik % růst altcoinů jako např. ETH (7%) LTC (8%) EOS (11%) ATOM (8%). Bitcoin přitom zůstal „pouze“ v 1,7% růstu.

Zároveň vidíme konec menšího trianglu a alespoň na krátký čas se propady na altcoinech podle mých zkušenosti zastavily. Těžko říci, zda je toto už kýžený altcoin season. Na 100% Vám to nikdo neřekne, ale málo kdy trefíte totálně dno. 68,5 mld. USD je ale rozhodně silný support, který stojí za povšimnutí a je třeba počítat s tím, že bulls budou chtít tento support využít nato, aby se odrazili směrem nahoru. Důvodem konce propadu může být i fakt konce léta, konce prázdnin a zvýšení obchodování na burze, když se investoři vracejí po dovolených a odpočinku v létě.

Altcoin season

Co můžeme v tomto roce ještě čekat? Je pravdou, že 90% altcoinů se od svého dna odrazilo směrem nahoru. Mnoho z nich, jako např. ETH, udělalo v tomto roce 200% nárůst, ale na ten pravý rally růst se teprve čeká.

Jsou jen 2 možnosti:

  1. Buď uvidíme altcoin season už tento podzim / zimu
  2. Altcoin season se letos konat nebude a uvidíme ho až po halvingu 2020, protože nečekám začátkem roku 2020 velký booom na altcoinech před halvingem.

Pokud bych byl pesimista, očekával bych, že altcoin season do května 2020 nenastane a ti, kteří v altcoinech mají hodně investováno, si počkají ještě min 10 měsíců. To neznamená, že altcoiny neporostou, jen to nebude taková rally jako v roce 2017 a nebude z toho padat 400-1000% zisků jako tomu bylo v tomto roce. 

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil

Co číst dále?

07.09.19 Technická analýza BTC/USD Manipulace na Google searches, nové ATH vyhledávání „BTC“ Geniální plán manipulace cen BTC

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zee Prime Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zee Prime
Host
Zee Prime

Alty jsou v kurzu, když je vysoká tolerance rizika a euforie na trzích. V 2017 to bylo po vrcholu BTC, takže altcoin season bych čekal mezi halvingem 2020 a ATH v 2020-2021.