07.09.19 Technická analýza BTC/USD Manipulace na Google searches, nové ATH vyhledávání „BTC“ Geniální plán manipulace cen BTC

0

Nové ATH vyhledávání „BTC“ na Google. Geniální plán manipulace z BTC od 9 400 k 10 900 USD jinak se to nazvat ani nedá.

Ceny Bitcoinu a kryptoměn jsou známy tím, že jsou úzce spjaty s médii a obecným veřejným zájmem – i když by se to mohlo změnit. Cena Bitcoinu v letošním roce zatím stoupá a od ledna stoupl zhruba o 200%.

Nyní se zdá, že název Bitcoin používaný pro obchodníky, by mohl být na Google search manipulován – možná za účelem vyšší ceny. Tento týden došlo ve službě Google k výraznému skoku ve vyhledávání výrazu „BTC“, což je obvykle méně než vyhledávání výrazu „Bitcoin“. Vyhledávání výrazu „BTC“ po celém světě je nyní mnohem vyšší, než tomu bylo dokonce na vrcholu bitcoinové bubliny v 2017. To, že stejný vzorec vyhledávaní lze pozorovat na celém světě, může znamenat, že služby VPN byly použity k vyhledávání „BTC“ po celém světě, čímž bylo dosaženo globálního trendu.

GOOGLE TRENDS: Bitcoin (modrá) BTC (červená)

Kdo, nebo co, využilo tyto VPN k vyhledávání slova BTC a zda to úzce souvisí ze snahou ovlivnit cenu Bitcoinu se zřejmě běžný smrtelník nedozví. Faktem ale je, že  BTC v tomto týdnu skutečně posílil o 1 500 USD. Z mého osobního pohledu tradera musím říci, že načasování bylo geniální. Bitcoin se ještě 01. 09. nacházel na 9 400 USD supportu a vytvořil konsolidaci, která mu zaručovala téměř 80% pravděpodobnost odrazu směrem nahoru. Někdo znalý tradingu a technických analýz využil tuto skutečnost k tomu aby pohnul roboty na long, kteří se řídí výlučně Google vyhledáváním. Výsledek vidíme na grafu, posun BTC o 1 500 USD z 9 400 na 10 900 USD.

BTC 9400 – 10900 USD

Dnes vypadá graf na BTC ale jinak. Stejný člověk který pushl přes VPN vyhledávaní na BTC mohl prodat. 1 500 USD zisk na 1 BTC je jistě dobrý a podle TA bylo riskantní přiblížit se k resistance line na BTC která je na 11 100 USD. Geniální plán manipulace z BTC od 9 400 k 10 900 USD jinak se to nazvat ani nedá.

Závěr

Momentálně vidíme BTC na 10 400 USD a sledujeme výrazný propad, způsobený prodejem BTC a vybíráním zisků na trhu. Jak můžete vidět na grafu, mám zakreslenou strukturu ABC, která by momentálně měla Bitcoin stáhnout k 10 000 USD a následně odrazit k resistance line triangl na BTC.

Hodně štěstí při obchodování přeje Ján Kopil

Co číst dále?

Paxos spouští kryptoměnu, která bude kryta zlatem. Jak to bude fungovat?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na