Zoufalý investor přepadl obchod se zlatem, aby pokryl ztráty z kryptoměn

4
(6)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Během masakru, který v průběhu minulého týdne zachvátil trh s kryptoměnami, utrpělo mnoho investorů, včetně těch, kteří investovali do bitcoinu (BTC), velké ztráty, což některé z nich vedlo k tomu, že se uchýlili k drastickým opatřením.

Zoufalý investor a zlato v hodnotě 50 000 dolarů

Jedním z nich je 34letý thajský občan jménem Montri, který byl zatčen v Bangkoku 11 hodin poté, co 19. června vyloupil obchod se zlatem a ukradl zlaté náhrdelníky o hmotnosti asi 31,6 unce v hodnotě asi 1,8 milionu bahtů, tedy přes 50 000 dolarů, informoval 20. června thajský PBS World.

Montri, který byl obviněn z ozbrojené loupeže, se skutečně k provedení činu přiznal a popsal, jak před obchodem zaparkoval motocykl, vešel dovnitř s pistolí a s lupem utekl, přičemž motocykl před návratem domů schoval.

Podle zprávy podezřelý policii řekl, že obchod se zlatem vyloupil, protože byl ve velkém stresu a nutně potřeboval peníze kvůli nedávným velkým ztrátám z investic do bitcoinu během propadu trhu.

Co se stalo s trhem kryptoměn?

Během krachu na kryptografickém trhu, který za týden přišel o 370 miliard dolarů, se bitcoin propadl pod hranici 20 000 dolarů a 19. června klesl ještě více, když se krátce obchodoval pod 19 000 dolarů, což vedlo některé odborníky k předpovědi, že by mohl klesnout až na 15 000 nebo dokonce 10 000 dolarů.

V důsledku tohoto propadu bylo toto vlajkové digitální aktivum vytlačeno ze seznamu deseti největších aktiv na světě podle tržní kapitalizace a v současné době se nachází na 16. místě, uvádějí údaje poskytnuté společností CompaniesMarketCap.

Celotržní krach kryptoměn zároveň způsobil, že se těžba bitcoinu stala nerentabilní kvůli poklesu jeho ceny na úroveň průměrných nákladů na jeho těžbu, jak 17. června informovala společnost Finbold.

Přesto se zdá, že trh je na cestě k oživení, když do jeho tržní kapitalizace přiteklo za 24 hodin téměř 70 miliard dolarů. V době tisku se bitcoin obchodoval za 20 774 USD, což podle údajů CoinMarketCap představuje denní zisk 6,95 %, ale stále ztrátu 9,11 % za předchozích sedm dní.

Závěr

Kryptotrh je hodně o emocích. A jsou investoři, kteří ztrátu nezvládají úplně dobře… Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Chybí zdroj, není to jen nějaká novinářská kachna?

Wake up !!!

A bude toho přibývat, stejně jako sebevražd.
Hazard tohoto zrna by měla být zakázán. To už je silné kafe. Celé rodiny přicházejí o všechno.

Petr

Já bych jen pod hrozbou trestu smrti zakázal sebevraždy. 😉

Crypto4you.Cz

První poučka v investování zni: Investuj pouze to, o co můžeš přijít!!!
Jestli to někdo používá jako ruletu a ještě do toho tahá rodinný rozpočet, tak je trouba. Rozhodně to není chyba kryptomen. M.

Wake up !!!

Člověk je tvor velice nedokonalý a strašně chamtivý.
Riziko ztráty všeho zahluší imaginární lesk zlata v hlavě.
Racionální myšlení je potlačeno a euforie narůstá s každým dalším růstem krypta. Další půjčky a koupě více a více krypta.
Pak ovšem přijde pád a než stačí v šoku zareagovat, je po všem.

Kenny

Obvinuj stat, ktery neni schopen do skolstvi zahrnout ty nejdulezitejsi veci, jez clovek bude v zivote potrebovat a ne tu hromadu nepotrebnych veci co se do lidi ve skolach tlaci. At nekdo vysvetli proc se na skolach nevyucuji dukladne zaklady ekonomie (financi), prava, fungovani spolecnosti apod., ne zadne teoreticke blaboly, ale prakticke veci ze zivota. Tezko to leckteri rodice nauci sve deti spravne, kdyz to sami delaji blbe.

007
Hodnocení článku :
     

No to je idiot. Vyloupim zlatnictví, protože jde cena dolů. Ty vole, proč ty lidi investují, když pak dělají tuposti. Buď mám na invest a dělám to a nebo nemám a rázem to nedělám

Fantom

Ale tak zase něco ho krypto naučilo – nebere fiat. Jen přešel z digitálního zlata na originál 😀

Lays

Já jsem v bitcoinu přišel o nějakých 40 % a nijak extra to neřeším. Věřím že to půjde zase nahoru a kdyby ne tak to byla jen špatná investice. Jak tu již někdo psal člověk by měl investovat jen to o co může přijít a největší problém minimálně u nás je ten že na školách chybí předmět finanční gramotnost.

spot_img