19.06.22 Analýza: Bitcoin, SPX, DXY – Poslední šance na odraz, jinak možný flash crash

5
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pokračoval v dalším poklesu i během víkendu, což je něco, na co nejsme vůbec zvyklí. Většinou se totiž situace o víkendech uklidnila, zatímco nyní byl bitcoin pořád dosti volatilní a dokonce v doprovodu nemalých objemů. Bitcooin každopádně plně otestoval další supportní pásmo, kde je de facto poslední šance na slušný odraz. V opačném případě může přijít ještě hlubší propad. Více se dozvíte v samotné video analýze.

YouTube video

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

58 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mikael613

No kde su odbornici ze btc pod 30t nepojde ci ze ideme na 100k 👌😁👌

Poslední editace 7 dní před přes Mikael613
Soudce Ti

Auta,baraky, úspory ,všechno v prdeli . Takže spekulanti hledaji spacáky a most,kde budou bydlet

JirkaB

Tady já jsem částečně jeden z nich. Částečně proto, že jsem říkal že cena může jít klidně na 13k, 9k, 3k tedy propad na nízké ceny jsem nikdy nevylučoval, jen jsem dodával, že to není pásmo kde se da dlouhé měsíce akumulovat, prostě si to klesne kam bude potřebovat, ale současně se to bude mít tendenci škrábat zpět nad 20 což je celkem logické, když je dole několika násobně větší poptávka než se měsíčně vytěží BTC. Ale to jen pro upřesnění to co říkám pořád dokola, není problém dostat cenu kamkoliv, ale čím níž to bude, tím obtížnější ji tam bude dlouho držet, toť vše. Není to nic proti ničemu. Pokud uvidím že poptávka klesá tak nemám problém přiznat že jsem se spletl, ale zatím s poklesem na nižší ceny akumulace drobných investorů dle předpokladů roste. Opakuji toto je nepodstatné pro krátkodobé obchodníky, těm je jedno kde se cena pohybuje, ti si jedou prostě nezávisle své trady. Toto je dobré pro dlouhodobé investory, protože vědí že nejluxusnější ceny pod 20k tu můžou být jen krátkou dobu max pár měsíců a čím níž třeba pod 13k, klidně jen pár týdnů, takže je dobré v takovém období nabrat co půjde…

Lukas22

Ty si ten tipek co tu daval tie predikcie ze Btc pojde podla tvojho grafu na 80k alebo 12k. A nakupil si v presvedceni ze to pojde hore. Proste jachyme hodho do stroje.

JirkaB

Ne, to opravdu nejsem ja. Já jsem ten co začínal zpět dokupovat (dělám to tak vždy) od -40% od ATH, vždy stejná částka každých cca dalších -5% konkrétní level. Takto nachystaná stejná částka na dokup až po -90% od ATH a to proto, že nevim kde bude finální dno. Prostě když se tvoří nové ATH, tak postupně prodávám a až jsme od ATH -40% začínám dokupovat. Nejsem kouzelník, nevím kde bude final ATH a kde final LOW a tak to jedu prostě automaticky. To že se jednou zase vrátíme k 69k a vytvoříme opět nové ATH je jen otazka času a to mi stačí, pro mě je podstatné, že každý cyklus mám víc a víc BTC a nemám žádné realizované ztráty.

Mikael613

..zrazu kopec ludi clovek sa tu strati 😁

Poslední editace 5 dní před přes Mikael613
Fantom

Uvidíme já myslím že udržet cenu pod 30k zase takový problém nebude. Teď čekám zase menší pumpu, ale tak 27k maximálně, další Bull trap.

Soudce Ti

23,500 max a pak pád na úplné dno
Všechno se stane během 10 dnů

Fantom

Bude více pump, je potřeba nalákat další ovečky/hejly na výhodnou cenu. To úplné dno by mělo být kolik? 0?

Tomáš

Nula si ty .-) nezapomeň to pak za 100k nakoupit. Teda jestli bude za co.

Fantom

Ty jsi ten původní Tomáš? Jak měl vstupní cenu 55k? Ta 0 byl dotaz na Soudce Ti, on tu předpovídá krach.

Soudce Ti

Cena bude pod 1 dolar americký

Fantom

Tak ve vzdálenější budoucnosti to možné je, ale do 10 dnů to je vyloučené. Tomu nevěřím, leda tak na nějaké malé burze na pár vteřin.

JirkaB

Ano, pod 30k by se dalo udržet tak 2 kvartály, ale to je tak maximum. Čistě pod 20k max 1 kvartál.

Fantom

Půjdeme pod 15k a možná i pod 10k. Proč by měl být problém držet cenu nízko? Nákupní tlak není nijak veliký, teď přijde další Bull trap a hlubší propad. Historie se ráda opakuje.

Soudce Ti

Ne,ale Hejlum došly peníze na záchranu. Bude poslední předsmrtný záškub a pak neodvratný propad k nule.

JirkaB

V pořádku to ti nerozporuji a snad to i píšu že nemám problém ani s 3k když na to dojde. Jde jen o tu dobu kterou kde můžeme cenu jak dlouho držet. Od začátku roku lidi akumulují, nebyl měsíc kdy by odliv převýšil příliv BTC na adresy/peněženky které drží 0.001 až 10 BTC tato akumulace roste čím je cena níž. U ceny 40k se pohybovala kolem 30k btc. Aktuálně na tyto peněženky/adresy přibylo za červen už 50k btc. Je to o tom, že lidi prostě dávají částku pravidelně a neřeší cenu, a čím nižší cena je tím víc btc si za ni pošlou na wallet. Pokud tato měsíční částka zůstane stejna(v čase spíš roste) budou lidi odebírat z trhu pri ceně 20k za BTC cca 70k btc měsíčně, při ceně 10k za btc 140k měsíčně a to mluvíme jen o drobných investorech co investují v průměru cca 140 usd měsíčně. Dál je potřeba započítat krátkodobé spekulanty a pak whales a fondy. No a nových btc jde na trh jen 27k měsíčně. Proto říkám že pokud tato poptávka z trhu nezmizí nevidím moc šance obchodovat dlouhe měsíce na nízkých hladinách…

Fantom

OK. To zní logicky. Já se přiznám že onchain data nesleduji. Neumím je s jistotou interpretovat. Jsou to určitě peněženky drobných střadatelu? Nejsou to jen rozdrobene prostředky velryb? Pokud je to retail, neztratí časem důvěru? Já se řídím jen cenovým grafem a ten mi říká další pokles. Pokud je tebou popsaný jev způsob jak v budoucnu vzroste cena, tak je to jedině dobře.

JirkaB

Nějaká odchylka tam určitě bude, sbírám tyto data mimo oficial zdroje i vlastním každodenním sledováním a chování adres s těmito zůstatku, ale pořád jsou to jen adresy, ale chovají se jako peněženky lidí. Pokud bych zaregistroval výraznější změnu chování, klidně to dám vědět. Sam jsem zvědav když bude cena dál padat zda opravdu budou ty akumulace víc narůstat.

Fantom

Docela by mne zajímalo jak se bude tenhle údaj vyvíjet. Za průběžné informace bych byl rád a možná i někteří další čtenáři zde na serveru.

Zdeněk

jestli to není tajné, můžete vysvětlit jak sbírate data a jak můžete zjistit majitele těch adres ? – algoritmus,typ softwaru, atd.

Lukas22

Predpokladam ze glassnode alebo cryptoquant. Ale ani tieto analyticke spolocnosti nedokazu vzdy odlisit penazenky retailu od burzovnych a podobne.

Mikael613

Ak glassnode ten to nerozlisi az spatne ked niekto vypusti info tak ako ked prebehol transfer na coinbase a slo na waletku dost btc tak sa to zisti vzdy uz po akcii alebo ak niekto posiela delene viac btc na viac waletiek… Celkovo retail nemusi byt ani retail moze ich mat kto chce kolko chce.

Mikael613

Uroky neskoncili tie vedia dobre priskrtit trhy a takisto kolko ludi bude mat zaujem investovat ak budu mat existencne problemy a vsetko zdrazovat? Plus vyplachovanie pozic prudkymi posunmi jasne ze su dole vacsie objemy na nakupky ale ziaden odpalovaci extrem tam nie je max tak na spomalenie ci pohyb na +- tej urovni

Poslední editace 5 dní před přes Mikael613
Rennoire

Soudce, vy jste opravdu nějaký pokřivený zlý člověk. A nepřející hlavně. Nějaká stará struktura. Škoda, ze takoví lidi lezou do krypta. Rennoire

Soudce Ti

Každému stejně.
Koláče bez prace se vam zachtělo. Budete žrat zbytky a pit vodu z kaluže.

Rennoire

To co vy konzumujete celý život? Podle bordelu v hlavě to tak vypadá.

Soudce Ti

Ještě. …
No tak, přidej něco

Jacob

Že vy jste chodil celý život do kolbenky na směny někde do těžkého provozu? Razil jste heslo že někdo přece tu horší nekvalifikovanou práci dělat musí. Seberozvoj hovno, vize žádná, smysl pro podnikavost nulový. Myšlení..řekněme slabší. V knajpě nad pivem nadával na minulou vládu,na současnou a budete na tu budoucí? Zjišťujete, že to šlo i jinak. Ale jste idiot a protože jste přesvědčený, že jste to vy, kdo postupoval správně, tak jste nás přišel obohatit? 🙂 Děkujeme. Váš názor je pro nás klíčový. Takto dopadnout nechceme.

Soudce Ti

No, pěkný coming out.
Ještě něčím pobaviš hejle.

Fikus

Ten tě ale prokouknul co ?

Petr 2

Důležitý je,aby jsme se nedostali nad 20 000… Snad ještě poteče krev a koupíme za hubánka

Kycok

Budeme poslouchat Soudce hovňouse, hoďte shorty na teslu, všechno odprodejte, nic nemá smysl a svět se hroutí. No jo, tady někdo koupil u ATH jak na SPcku tak BTC a teď si tu vylejvá srdíčko, snad vám těch pár komentářů zmírní bolest z Vašich investic pánové 😂✌️

Soudce Ti

Celsius

Petr Šmacho
Hodnocení článku :
     

BALADA O KRYPTOBÝCÍCH

Bejci hloupí krypto koupí,
medvěd ten si zas naloupí,
prodej včas ty kryptosračky,
než v nich spálíš všechny kačky.

Čum jak grafy padají,
burze vládnou rafani.
Kryptomedvěd je nesmlouvavý
a shortování ho strašně baví,
co napákuje už nevydá,
protože je nelida.

Kryptobejku, najdu tě,
HODLils shitcoiny nadutě,
valils 3,14čoviny v Kryptomagazínu,
za rok ani na zmrzlinu.
Fantasmagorické grafy čmáráš
a na nájemý už zas nemáš.
Přikupovals, bo prej digitální zlato,
ale kryptoshit ani za 20táců nestojí za to.
Už nemáš bejku za co bys přikoupil,
hlupákům směje se už i Gates, Gates Bill.

Tož zbejvá jen prodat poslední ledvinu,
pamatuješ jak jsi Číňanovi Leemu,
tu první prodal, když to bylo za 30 – hrozně výhodný přeci.
DIAMOND HANDS “ tvůj guru na You Tubu žvanil kecy,
ale nejlepší přiznat si ztrátu na rovinu
a nedělat další krypto kravinu.

Ať jedeš v Muskovic kočáře,
anebo ve sdílený na shit ekokáře,
kryptohlupáku, ty bejku nenažraný,
progresivistický tupce má medvěd přečtený.

Sotva byl krypto svět stvořený,
pustila zas hloupost kořeny.
Rodina IT hlupasů
valí se teď jak proud,
hlupky jdou z časů do časů,
dá se s tím vůbec hnout?

Tvůj prapra….děd 1637 Léta Páně
též by blbej jak holandský sáně,
dal barák za tulipán,
a skončil totál oškubán.

HODLi a zbudou ti shitcoiny za 2 centy,
ani Chocholoušek nevyléčí krypto pacienty.
Z megabubliny zas neprodejný suvenýr,
bo jsi byl blbější jak „africkej inženýr“.

Kryptobejku, medvěd si najde tě,
koupils i opičí tokeny natutě,
myslels, že rychle zbohatneš,
ale na burze sekeru leda zatneš.
Až to tvoja stará zjistí,
facky neminou tvý čelisti.
Rychle prodat je ještě snadný,
zachaň vole trochu vkladný!

Fantom

Literárně výborné a zábavné. Věcně mimo. Jsme na začátku kryptozimy, ale vítězné coiny budou silnější než dříve.

Gaspaccho
Hodnocení článku :
     

Zastavím se u té snižující se bitcoin dominance. Tether (a mnoho dalších různých stablecoinu) je přece také altcoin. Takže pokud se teď pár rádoby hodlerů připosralo a začali prodávat své těžce vydělané bitcoiny, tak ta BTC dominance logicky klesla. Bitcoin drží nejvíce hejlů (ten výraz znám i odjinud 🙂
Ti, co to s kryptem myslí vážně a mají to nastudované, tak teď z většiny neprodávají a drží ty opravdové alternativní mince (doge, shibu, … a tak :o)

Soudce Ti

Klasicky Hejl zastavil majetek ,většinou ne svuj,ale příbuzných, vzal si půjčku a koupil it oin ze 40- 50 tisíc $. A čekal na dvojnásobek. Ale Ted má sotva polovinu a banka chce se peníze zpátky, hned. A je vymalováno. Místní idioti povětšinou nemají anung,Vo co go. Ale je s nima legrace, skočí uplne na všechno

rytchey

muzu se zeptat, proc to tady vlastne ctete?ja jsem starej debil, tak to nechapu.

Soudce Ti

A co takhle napsat srozumitelně,o co ti jde, šmejde ?!?

rytchey

zkuste si precist par clanku z roku 2018 tady na kryptomagazinu, mozna pochopite ,ze ne vsichni naskakovali do BTC pri ATH, tyhle vase vylevy akorat ukazuji na nejaky vas problem, mozna jste projebal v shitcoinech kapesny a ted nemate na ciga, ja nevim.Ale poradim vam, zkuste si ted kdyz zacinaj zajimave ceny neco nakoupit( ne vic nez muzes projebat) a za 2-3 roky se muzete pochlubit svym uspechem

Soudce Ti

Způsob vyjadřování ukazuje na nevzdělaného frustrata, šmejda.
Jsi nula.
Neotravuj
Ty nepatříš do skupiny mého zájmu. Jsi socka.

rytchey

vite, tohle je verejne diskuze, to znamena,ze na svuj nazor muzete ocekavat reakci, pokud je to pro vas problem, tak zkuste jen cist a nepsat.A odpovite, proc to tady vlastne ctete?

DejvLord

Tak to už není hejl ale blázen 😀 A k tomu má příbuzné blázny 😀
U někoho takového je jedno zda jde o bitcoin, akcie, kurzové sázky nebo casino. Když nebude krypto tak si najde něco jiného.
Vy Pane soudče ale musíte mít dosti smutný osobní život když máte potřebu tady psát jako klasický Troll.
Že vás to baví. To upřímně nepochopím. Ale vím že jsou lidé kteří jsou závistiví nebo mají radost z cizího utrpení a myslím že vy patříte mezi ně.
A nejvtipnější na tom je jak si myslíte že všichni co do toho investují tak jsou v prdeli a ve ztrátě. A to jen kvůli nerealizované ztrátě kterou aktuálně můžou mít.
Někteří kteří teďka ve strachu prodají tak to jsou většinou ti co tomu moc nerozumí a jen je nalákalo to pohádkové zbohatnutí. Ti příště zkusí akcie nebo nemovitosti či půču nebo něco zajímavějšího jako je umění atd. A zase bez větší znalosti. A to je jejich hloupost že do něčeho cpou své peníze a nic o tom neví.
Každý je strůjcem svého štěstí. A jen blázen vsadí všechno(své či svých blízkých) na jednu kartu(BTC). A někdo takový do toho půjde kvůli zajímavé reportáži v TV nebo článku někde na netu. Na web typu kryptomagazín ani nezamíří. Max. tak proto aby zjistil jak ten BTC koupit.
Podobně polemizovat by se ale dalo dlouho.
Jen jestli vy chcete polemiku nebo jen hejtit 😉 chladit si žáhu.
Tipnu si že máte i jiné diskuze s jinými tématy kde se vyjadřujete v podobném duchu…

Soudce Ti

Opět jsem vyhrál.

DejvLord

Jj věřím. Z tebe to vítězství přímo číší.. 😀
V encyklopedii je pod slovem vítěz napsáno: Soudce Ti známý Troll 😀
Ještě prosímtě reaguj. Většinou to dopadá tak že lidem tvého formátu dojdou slova a začnou být vulgární.
Už jsi ale dosáhl svého. Namíchnul jsi část komunity vůči sobě a vyvolal reakce které přitahují na tebe pozornost a o to přece jde že … 🙂

Fantom

Graf dominance nesleduji. Nechápu jeho logiku. Sleduje kapitalizaci BTC vůči všem ostatním altum včetně stablecoinu. Alty stále přibývají. O čem má ten údaj vypovídat? Smartplatformy si vezmou svůj podíl na trhu a naopak shity zaniknou. Sleduji grafy BTC na některé alty, ale tenhle celkový je podle mne k ničemu.

Soudce Ti

Jsem naivní hlupák tak sem posílám posty o ničem, a mám veliký mindráky. Šmejd jsem a šmejd budu.

DejvLord

Upřímně bych nekliknul na nic co tu pošleš. Zas takový blázen nejsem 😀
V tom si vystačíš sám 😉

Petr

Vem si prášek.

Pavel
Hodnocení článku :
     

V prvé řadě by musel nastat fundamentální důvod pro odraz, ať se snažím jak chci, žádný mě nenapadá. To, co je pozitivní je, že se některé altcoiny s budoucností konečně začínají vymaňovat z nesmyslné nadvlády Bitcoinu a nenásledují ho v jeho pádu.

Soudce Ti

Úroveň tady je nulová, psát pod cizim nickem je opravdu na úrovni Šumící trávy.
Ale poslužte si.
To mě jen utvrdilo o blbství většiny lidi v Česku

OVA

Proč se vůbec s těmi blby zahazuješ? Proč sem lezeš? Proč vůbec , Ty bůh ,vševěd, řešíš nějaké malé Čechy? Vím proč. Protože jsi v reálném životě bezcenná piCZka , která si zvedá sebevědomí v anonymní diskuzi a je nasraná na celý svět. My ale za tvůj zkurwený život nemůžeme.

Wake up !!!

Kryptoměny a NFT jsou založeny na teorii většího blázna.
Přesně tak se k tématu kryptoměn vyjádřil známý podnikatel a filantrop Bill Gates. Teorie velkého blázna je založena na myšlence, že lze vydělat peníze investováním do nadhodnocených aktiv a jejich pozdějším prodejem se ziskem. Předpokládá totiž, že se vždy najde někdo jiný, kdo zaplatí více. Gates měl na mysli především odvětví NFT a množství peněz, které se v něm točí, a zpochybnil jeho skutečnou investiční hodnotu.

Fantom

Ve věci NFT s BG naprosto souhlasím. Krypto je ale nové odvětví a časem se jistě prosadí.

LHTS

NFT urcite neni jen o teorii blazna. Je to (take) defakto inteligentni cenny papir na dorucitele.

czhunter

Na tom al v zásadě není nic špatného – na “teorii většího blázna” je založeno mraky věcí – sběratelské předměty, limitované edice, (investiční) umění, alkohol, šperky atd.

Samy o sobě jsou k ničemu, negenerují nic, jen to koupíte a čekáte a doufáte, že se najde blázen, který za to dá v budoucnu víc než Vy (řekněme někdo “víc zapálený” nebo “věci víc oddaný”)

Poslední editace 6 dní před přes czhunter

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: