Deloitte: Kryptoměnové platby budou podle většiny obchodníků do roku 2026 standardem

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nadnárodní společnost Deloitte před nedávnem zveřejnila průzkum, ve kterém se věnuje přijetí kryptoměnových plateb u obchodníků. Dle jeho výsledku plánuje 73 % obchodníků integrovat platby kryptoměnami. Co dalšího se uvádí v průzkumu?

Deloitte: Kryptoměnové platbu u obchodníků standardem

Společnost Deloitte ve spolupráci s platebním gigantem PayPal před pár dny zveřejnila průzkum, ve kterém vyzpovídala maloobchodníky. Od začátku do konce prosince se průzkumu společnosti účastnilo 2 000 vedoucích pracovníků z různých amerických maloobchodních firem napříč mnoha odvětvími.

Výsledky jsou více než optimistické. Podle průzkumu 85 % maloobchodníků očekává, že v příštích pěti letech budou kryptoměnové platby v jejich příslušných odvětvích standardem. 73 % dotázaných obchodníků dokonce plánuje integrovat kryptoměnové platby do tří let.

„V letošním roce má více než 60 % obchodníků v úmyslu investovat více než 500 000 USD do vybudování kryptoměnové platební infrastruktury. 26 % obchodníků má již zavedené možnosti platby kryptoměnou.“

Necelá polovina maloobchodníků si myslí, že přijetí kryptoměn posune zákaznickou zkušenost na vyšší úroveň. Za největší výzvu adopci kryptoměn patří bezpečností problémy, vyvíjející se regulace, volatilita kryptoměn a škálovatelnost.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 312 USD dle KMC.

Závěr

Podle průzkumu bychom mohli u maloobchodníků platit bitcoinem již ve velmi blízké budoucnosti. Dle mého názoru je tento průzkum velmi optimistický k adopci bitcoinu ve Spojených státech amerických i ve světě. Nechme se překvapit. Jakým způsobem bude nastaveno regulační prostředí? Co si o tom myslíte vy? Souhlasíte s průzkumem Deloitte? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celým průzkum „Merchants getting ready for crypto“ společnosti Deloitte se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img