Zkrachovalá Cryptopia dluží věřitelům 2,7 mln dolarů – tvrdí likvidátoři

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Likvidátoři nechvalně známé krypto burzy z Nového Zélandu, vydali svou první zprávu o finanční situaci firmy. Zpráva odhalila, že Cryptopia dluží věřitelům více než 2,738 milionu USD.

Jmenovaný likvidátor Grant Thornton zveřejnil svou zprávu, v níž uvedl, že 69 nezajištěným investorům dluží Cryptopia nejméně 1,37 milionu dolarů. Věřitelům, kteří se zajistili pak dluží více než 912 000 USD s očekávaným deficitem 1,63 milionu dolarů. Mezi zajištěné věřitele patří společnosti Dell NZ a Coca Cola Amatil (NZ).

Zaměstnancům firmy dluží 207 000 dolarů za nevyplacené mzdy, a dále pak 177 000 dolarů za nezajištěný dluh.

Grant Thornton řekl, že částka dlužná nezajištěným věřitelům pravděpodobně vzroste.

Mohlo by vás zajímat: Likvidace burzy Cryptopia – Co o ní víme?

Cryptopii položil hack

Cryptopia byla zasažena velkým hackem v polovině ledna, což vedlo k „významným ztrátám“. Odhadovalo se, že bylo odcizeno až 16 milionů dolarů v etherech a ERC-20 tokenech. Cryptopia později znovu nastartovala obchodní služby ale nakonec se likvidaci stejně nevyhnula.

Zkusili provoz obnovit, ale chyběly finance

Zpráva likvidátorů uvádí, že ačkoliv Cryptopia znovu zahájila obchodování, objemy „nestačily na to, aby společnost mohla uspokojit své dluhy v době jejich splatnosti a bylo rozhodnuto, že jmenování likvidátorů bude v nejlepším zájmu zákazníků, zaměstnanců a dalších zúčastněných stran“.

Závěr

Opět tedy platí pravidlo, že na burzách máte mít jen to, s čím obchodujete. Neslouží pro držení vašich kryptoměn! Jedině tak se vyhnete podobné situaci, kdy burza zkrachuje a nebudete mít žádnou záruku, že své prostředky ještě někdy uvidíte.

Co číst dál

Bezpečnostní pravidla v neregulovaném světě kryptoměn

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: