Vitalik Buterin odhaluje 3 „obrovské“ příležitosti pro krypto v roce 2023

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o tři „obrovské“ příležitosti, které ve světě kryptoměn ještě nebyly realizovány. Jedná se o hromadné přijetí peněženky, stabilní coiny odolné vůči inflaci a přihlašování na webové stránky založené na Ethereu.

Během rozhovoru se spolumajitelem Bankless Davidem Hoffmanem se Buterin podělil o své vyhlídky na kryptoprůmysl v roce 2023 v reakci na Hoffmanovu vznesenou obavu, že „vlna adopce“ pro decentralizované aplikace je nyní u konce a že je zde „méně příležitostí“ pro příchod vývojářů.

Další vývoj peněženek

Buterin místo toho pokrčil ramen a navrhl, že je třeba provést další vývoj v infrastruktuře peněženek, aby bylo používání kryptoměn snazší pro běžné lidi a zajistilo se, že je budou schopny využívat miliardy uživatelů.

Pokud dokážete vytvořit peněženku, kterou bude používat miliarda lidí – je to obrovská příležitost.

Coiny odolné vůči inflaci

Za druhé, Buterin řekl, že vytvoření hyperinflačně odolného a globálně dostupného stablecoinu, který dokáže odolat všem typům podmínek – jak na řetězci, tak v širší makroekonomii – by bylo pro průmysl revoluční:

Pokud dokážete vytvořit stablecoin, který skutečně přežije cokoli, včetně hyperinflace amerického dolaru […], bude to obrovská příležitost…

Buterine, ale nenabídl žádné technické návrhy, jak toho dosáhnout.

Webové stránky

A nakonec Buterin řekl, že jakýkoli technický vývoj, který přispěje k tomu, že Ethereum odebere přihlašovací pravomoci Facebooku, Googlu, Twitteru a dalším centralizovaným monopolům, nakonec umožní Ethereu získat větší dominanci na trhu s internetovými aplikacemi.

Pokud se můžete přihlásit pomocí Etherea, abyste mohli pracovat, a pokud můžete sesadit Facebook, Google a Twitter jako vládce přihlašování internetu, je to samo o sobě obrovská příležitost, ne?

Buterin však uvedl, že příležitost vyplnit mezery na trhu je stále méně zřejmá kvůli rostoucí konkurenci a zrání trhu.

Závěr

Zdá se, že spoluzakladatel Etherea strávil několik posledních týdnů sdílením svých poznatků a rad pro kryptoprostor, včetně svého optimismu ohledně nadcházejících let pro toto odvětví.

Buterin 5. prosince uvedl, že identita založená na blockchainu, decentralizované autonomní organizace (DAO) a hybridní aplikace ho také velmi zajímají ohledně budoucnosti Etherea a decentralizovaných technologií.

O několik dní dříve, 3. prosince, spoluzakladatel Etherea zopakoval, jak je důležité, aby obchodníci zaujali dlouhodobý pohled a zaměřili se více na technický vývoj než na cenu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zdaraktom

Škoda,že ty svoje predikce nepodložil něčím konkrétním,co by stáj vývojářů(mimochodem největší,ze všech kryptoměn) měla rozpracováno.Možnosti na programu etherea jsou nekonečné,jen to zrealizovat.Takto je to jen plácnutí do vody..

bkf1

Zjednodušení/zpřístupnění věcí kolem kryptopeněženek je určitě cesta, jak rozšířit krypto mezi širší veřejnost, na tom to, podle mě, hodně vázne (pořád je vše kolem toho vcelku složité pro běžného uživatele). Chce to výrazně zjednodušit možnost zařídit si peněženku a samozřejmě včetně “nabití” (směnou) kryptem.
Současně s tím by bylo potřeba vytvořit nějaké globální, jednoduché (tj. ne “kilometrové” čtení, které nikdo nečte), univerzální a viditelné (tj. ne 5kou písmem) varování, které v pár řádcích upozorní, že uživatel si musí být vědom toho, že může přijít o veškeré finanční prostředky, které mu nikdo nikdy nevrátí.
PS: Ten hyperodolný superstablecoin mě pobavil 😀 Člověk takového významu v kryptu, by si své málopravděpodobné sny měl nechávat pro sebe.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Rob

Já si myslím, že to složité není. Naopak je to naprosto primitivní už dnes. Není co zjednodušovat. Pouze je to nezvyklé. Lidé dělají daleko složitější věci. Například používají klasické internetové bankovnictví, řídí auta atd. Jediné, co se musí stát, je, aby přišla nová generace, plácla se do čela jak je to primitivní a jasné a začala to používat.

Rob

Kryptoměny už přeci jsou odolné proti inflaci, ne? Nebo mají být odolné proti inflaci klasických měn? Proč? Proč by se kryptoměny měly zajímat o to, co dělá fiat? Když se někde bude platit zátkama od lahví, má dolar řešit, aby byl odolný vůči inflaci zátek od lahví? Kryptoměny jsou peníze budoucnosti a tohle právě řešit vůbec nemusí. Když se společnost dohodne, že rohlík bude stát 1SAT a odhlédneme-li od toho, co vyvádí fiat, bude to pořád stejný satoshi. Žádná inflace.

Martin Burdik

Vazne jsou kryptomeny odolne vuci inflaci?Bitcoin spadl z 65 tisic na 16 tisic a treba Kauri od Cmolika z jednoho dolaru na jeden cent,ani nevim jestli ten SHIT jeste existuje a nebo terra luna ze 116 dolaru na 0.00001 centu,to me teda moc nepripada,ze krypto je odolne vuci inflaci…..

spot_img