Hlavní rozdíl mezi swingovými obchody a těmi scalpovacími, o kterých Erik hovořil ve svých dřívějších videích je v časovém pásmu (timeframe, TF). Zatímco scalping se odehrává na těch nejnižších časových pásmech nebo alternativních grafech, swingové obchody trvají přibližně od jedné do několika hodin a podle toho volíme i příslušné časové pásmo pro obchodování. Obvykle se jedná o jednu hodinu (H1) nebo čtyři hodiny (H4).
Výhodou swingového obchodování je relativně menší časová náročnost. Z logiky swingových obchodů vyplývá, že příležitostí můžeme nalézt na grafu podstatně méně než příležitostí pro scalping.
V prvním videu Erik představuje strategii založenou na supportech a rezistencích. Supporty a rezistence Erik vidí tam, kde trh měl tendenci vystřelit buď nahoru nebo dolů, ale tento pohyb byl skrečován. Znázorněno na svíčkovém grafu – svíčka vytvořila dlouhý stín, jak můžeme vidět na obrázku níže.
Dalším pravidlem pro obchodování této strategie je, že následující svíčka musí mít nižší high v případě, že chceme otevírat krátké pozice a zrcadlově vyšší low, v případě, že se chystáme obchodovat long.
Následně postupujeme tak, že u stínu svíčky si určíme 50%. Přesně do poloviny tohoto stínu umístíme čekající objednávku, jak ukazuje obrázek níže.
Stop loss dáváme 0,5% nad knot svíčky a take profit (TP) volíme v poměru 2:1. Máme tudíž pozitivní RRR.
Zóny supportu a rezistencí jsou platné, dokud svíčky, ze kterých jsme vycházely, jsou vidět na grafu.
Celou strategii je potřeba pořádně nakoukat a otestovat před tím než ji začnete obchodovat.
Dnes ještě publikujeme také naše výsledky této strategie 🙂