[VIDEO] Jaké jsou výsledky naší obchodní strategie?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Josef Šťastný
Josef Šťastný
O obchodování na burze se zajímám už asi 7 let. K mým oblíbeným trhům kromě krypta patří forex. Velký přínos tradingu a investování vidím v tom, že nám mohou rozšířit naše obzory a pomoci převzít více zodpovědnosti za naše finance. Kromě burzy učím meditaci a zajímám se o buddhismus.

V dnešním videu se podíváme na zhodnocení naší strategie za 5 dní. Výsledky Erik ukazuje na jednohodinovém timeframe (H1). 

Předchozí díly:

  1. [VIDEO] Vytváříme funkční obchodní strategii, včetně skriptu
  2. [VIDEO] Pokračujeme ve vytváření strategie na obchodování kryptoměn
  3. [Video] Swingové obchody – strategie supportů a rezistencí (Erik Satina)

Jak jsme dopadli?

Při risku 1% kapitálu s pákou 1:100 máme zisk + 5,6%. Dalším testovacím timeframe bylo 30 minut (M30), kde strategie nadělila pěkný zisk +6,3%. Jak ukazuje screen níže, jedním z klíčových faktorů úspěšnosti je pozitivní RRR 2:1.

Nicméně pro objektivní posouzení úspěšnosti strategie je třeba ji mít puštěnou delší čas než 5 dní, takže ji zatím doporučujeme obchodovat buď na demo účtu nebo jen s tím nejnižším kapitálem, jehož případná ztráta vás nebude bolet.

Kromě zhodnocení Erik ukazuje i strategii tzv. odrazových bodů, které jsou založeny na konfluenci SR zón z různých timeframe.

Jaký bude další postup v budování strategie?

Dalším Erikovým nápadem pro vylepšení strategie je ještě zvýšit RRR a to 4:1 posunutím stop lossu blíže k samotnému vstupu do obchodu. Samozřejmě tím, že posuneme stop loss, sníží se nám win rate strategie. To ale neznamená, že strategie je méně úspěšná, protože pokud máme například RRR 4:1, na 4 ztrátové obchody nám stačí jeden ziskový, abychom byli na nule a dvěma ziskovými obchody se i při čtyřech ztrátách dostaneme do plusu. Samozřejmě, je třeba počítat i s poplatky za obchodování.

Na vaše otázky a připomínky se Erik těší na žraločím youtube kanále. Příští týden si ukážeme, jak dopadlo testování na ještě nižších timeframes a obchodování s různými variantami RRR.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: