[Večerní souhrn článků] • Australská centrální banka zatím nepovolí Libru, ale chce vlastní CBDC • a další články

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Australská centrální banka zatím nepovolí Libru, ale chce vlastní CBDC

Reserve Bank of Australia (RBA) informovala, že zvažuje vydání vlastní digitální měny, která by jako inovace v platebním systému mohla pomoci zvýšit ekonomickou produktivitu země a také převést Austrálii na digitální ekonomiku. RBA se také vyjádřila ke kryptoměně Libra od Facebooku.

Podle vedení banky bude země postupovat podle doporučení G7, která varovala, že iniciativy velkých firem ze soukromého sektoru ohledně zavádění vlastních digitálních měn by neměly být povoleny, dokud nebudou vyřešena všechna rizika a regulační opatření.

Skupina Lazarus se vrací, krade kryptoměny prostřednictvím Telegramu

Bezpečnostní technici z Kaspersky Labs nedávno upozornili, že severokorejská hackerská skupina Lazarus se vrátila. Skupina Lazarus prý zdvojnásobuje své úsilí ukrást co nejvíce digitálních měn.

Její členové nyní používají účinnější taktiku přes Telegram. Vydávají se za falešné kryptofirmy k nalákání investorů. Tyto falešné společnosti obsahují i webové odkazy na falešné obchodní skupiny Telegramu.

Analýzy a trhy

09.01.20 Technická analýza EOS/USD – další nepovedený pokus

K průrazu spodní hrany wedge opravdu došlo a tedy i k poklesu ceny. Cena vyklesala skoro tam, kam jsem předpokládal. Odraz ale proběhl dříve, než bych byl myslel. Každopádně tímto dalším odrazem se nám začala tvořit pravá část inverzního H&S.

09.01.20 Technická analýza: LTC, XMR: Momentální propad vyvolaný Bitcoinem!

Litecoin dnes zaznamenal propad o 5% poté, co Bitcoin ztratil na své hodnotě 500 USD. Monero se na rozdíl od ostatních altcoinů stále drží a dnes znovu posílilo, kam se až dostane?

[Přehled trhu] Z 08.01.20 • Bitcoin v roce 2020 znovu posiluje • [BTC] 16,4% • [NEXO] 28,22% • [LINK] 25,64% [XTZ] z dna o 84%

Bulls dnes znovu zaútočili nejen na Bitcoin, který roste bez přestávky již 21. den a od posledního dne přidal 1 770 USD. Kromě Bitcoinu se přidaly i altcoiny, které dnes zaznamenaly další % růstu.

Kryptoměny a kryptofirmy

Bitcoin se stává symbolem možností technologií

Nejdůležitější kryptoměna světa se stává důležitým symbolem pro technologickou komunitu. V průběhu následujících let se stane široce uznávaným symbolem – vlajkou pro demonstraci možností technologií.

Všechny peníze budou digitální do 10 let: Zakladatel Ava Labs

Zakladatel Ava Labs Emin Gün Sirer ve svém projevu na tiskové akci poznamenal, že Turecko bude mít konkurenční výhodu v blockchainovém závodě o digitální peníze.

Jeden Bitcoin vám do důchodu odejít neumožní – ani za 20 let

Mnoho kryptonadšenců doufá, že pokud ne přes noc, pak alespoň za pár let jim jejich bitcoinová skrýš pomůže zbohatnou, či dokonce usnadní odchod do důchodu. Kryptoodborníci však tyto naděje rozpouštějí.

Hot news

[Hot news] Binance otevírá obchodování kryptoměn za CZK s VISA kartou

Binance dnes zveřejnila na své webové stránce oznámení o tom, že otevírá možnost nákupu vybraných kryptoměn za nové fiat páry, prostřednictvím propojení s VISA kartou. Mezi nimi je i česká koruna (CZK).

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

Meme dne – Netřeba slov

meme

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img