09.01.20 Technická analýza EOS/USD – další nepovedený pokus

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme deset dní od poslední analýzy na coin EOS, kde byl tehdy malý rising wedge a proto byl budoucí vývoj viděn spíše v negativním světle. K průrazu spodní hrany wedge opravdu došlo a tedy i k poklesu ceny. Cena vyklesala skoro tam, kam jsem předpokládal. Odraz ale proběhl dříve, než bych byl myslel. Každopádně tímto dalším odrazem se nám začala tvořit pravá část inverzního H&S. Ano, nejenom na Bitcoinu byla tato inverzní struktura. Po dokončení právého ramene netrvalo dlouho a došlo i k průrazu skrze neckline patternu, takže výsledkem byl další růst ceny.

Nicméně, z dřívějších analýz víte, že zásadním problémem byla downtrendová rezistenční přímka, která každý pokus up při dotyku rázně zamítla. A stalo se to i tentokrát. Tuto rezistenční přímku považuji za takový základ naši klesající struktury, takže dokud nebude překonána, tak se na celkové situaci nic k lepšímu nezmění. Vzhledem k tomu, že poslední odraz je už snad pátý v řadě, tak to jen značí, jak moc veliký problém to pro trh znamená.

Aktuální situace na 4H TF EOS/USD

EOS

Zase navážeme na můj poslední příspěvek, kdy byl kurz zrovna v závěru zakresleného rising wedge a bylo tedy jasné, že si trh bude muset velmi brzo vybrat, kam se nakonec vydá. K průrazu došlo brzy na to a kurz sestoupil až pod nejbližší support v úrovni 2.52 USD. Očekával jsem, že pokles bude nižší a konkrétně po level 2.23 USD, ale nakonec došlo k otočení směru již právě pod úrovní 2.52 USD. Tímto jsme měli dno pravé části reverzní struktury a kurz směřoval k neckline, kde netrvalo dlouho a proběhl breakout. Po breakoutu byl směr jasný, ale vzhledem k tomu, že dlouhodobá rezistenční přímka byla docela blízko, postup na severní stranu netrval dlouho.

Neckline H&S

Pokud si správně vzpomínám, tak v posledních pár měsících jsme na dně žádnou reverzní strukturu neměli. Proto nepovažuji aktuální neúspěch u rezistenční křivky za takový velký problém. Stále je tu totiž obrovská šance na to, že reverzní pattern odvede svoji práci, protože samotná neckline je silným supportem. Tahle reverzní struktura znamená něco v tom smyslu, že už toho poklesu bylo dost a nebude tak jednoduché nás zase přebít. Pro medvědy je to tedy obrovský risk, snažit se cenu shodit zase dolů. Narozdíl od předchozích pokusů, je tu veliká šance na to, že se rezistenční křivku povede prorazit a tím by se ta klesající struktura vážně narušila.

Indikátory

Tak co se týče indikátoru RSI, stále platí to, co minule. Hranice 70 bodů evidentně funguje stále jako silná rezistence a křivka indikátoru se přes ni není schopná dostat. Z čehož můžeme vyvozovat, že trh je stále dost slabý a tím se snižuje šance na to, že se býkům povede překonat rezistenční přímku. Na MACD máme dost čerstvě po bearish crossu, takže momentum je samozuřejmě negativní. Co se týče Stochastic RSI, tak křivky indikátoru právě dorazily do přeprodané části, ale zatím bez známek snahy o otočení.

Závěr

Díky té reverzní struktuře, kterou máte před sebou v grafu, tu je stále šance na to, že to zase neskončí nezdarem. V podstatě je to to jediné, co v grafu lze vidět a z čeho vycházet. Nicméně, aby kurz mohl pokračovat výš, tak je potřeba rezistenční přímku překonat. Jinak to bude celé zase odsouzeno k nezdaru. Snad se brzy dozvíme, jak to nakonec celé dopadne, bez toho, abychom si zase vyseděli důlek. Ještě co se týče objemů, tak ty jsou stále nic moc a bude ještě asi chvíli trvat, než se objeví ten nákupní tlak, který jsme tu měli na začátku minulého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře