[Večerní souhrn článků] • Hongkong zve Coinbase do svého regionu • a další články

4
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Hongkong zve Coinbase do svého regionu

Zákonodárci z Hongkongu vyzvali kryptoměnovou burzu Coinbase, aby se přesunula do jejich regionu, a to v reakci na žalobu, kterou proti Coinbase podala Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Hongkong, projevující větší otevřenost kryptoměnovému sektoru, tak vítá příchod kryptoburzy, vzhledem k neustálé nejistotě obklopující tento průmysl na půdě Spojených států amerických. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Trhy pod lupou: Apple, Boeing, ropa a Fed

Epizodu s navýšením amerického dluhu máme jasně za sebou. Nyní však vyvstal další problém. Americká státní pokladna je na suchu a USA budou muset v krátkém čase vychrlit na trh velké množství krátkodobých dluhopisů. Tento krok vytvoří velký tlak na další odliv likvidity z bank, protože to budou především tyto instituce, které zainvestují své prostředky.

12. 6. 2023 Analýza: Altcoiny se významně propadají

Altcoiny během víkendu zaznamenaly velký kurzový pokles. Některé klesaly již ke konci minulého pracovního týdne. Ale během soboty a potažmo neděle došlo k úplnému završení propadů. Obecně vzato se uvádí, že spouštěčem je spor mezi americkou „pobočkou“ burzy Binance a americkým regulátorem SEC. Jak hluboko každopádně kurz altcoinů klesl? Na to se podíváme dle nynějšího výběru.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Binance a Coinbase míří k soudu

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) začala minulé pondělí obviňovat kryptoburzy z nezákonného obchodování s cennými papíry. Binance.US na to oznámila konec s možností vkladů USD a změnu na pouhou kryptoměnovou burzu.

Robinhood po požadavcích SEC vyřazuje z trhu Solana (SOL), Cardano (ADA) a Polygon (MATIC)

Americká obchodní společnost Robinhood oznámila vyřazení Solany (SOL), Cardana (ADA) a Polygonu (MATIC) ze svého obchodního rejstříku poté, co je Komise pro cenné papíry (SEC) v žalobách proti dvěma gigantům v oblasti kryptoaktiv označila za “cenné papíry”.

Cenová predikce Bitcoinu 2023 – 2025

Bitcoin je první a největší kryptoměnou, který ukázal světu, co všechno je s kryptoměnami možné. Kromě toho také ukázal, jakého výnosu lze u kryptoměn dosáhnout. V posledních letech jeho cena udělala velké skoky a v roce 2021 dokonce dosáhla maxima přes 69 000 USD.

Mark Cuban – je téměř nemožné poznat, která kryptoměna je a která není cenný papír

Téměř celé spojené státy aktuálně řeší, co je a co není cenný papír. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v pondělí ve své žalobě proti kryptoburzám takto označila 68 kryptoměn. Nyní se k celé situaci vyjádřil i Mark Cuban, miliardář a známý investor. Podle jeho názoru je téměř nemožné poznat co je a co není cenný papír.

Bitcoin je na kritickém supportu – přijde brzy růst?

Tento týden bylo rozhodně na co se dívat. V pondělí začala Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žalovat Binance.US, v úterý pak přidala Coinbase. Do toho začala posílat upozornění spolupracujícím partnerům těchto burz. To vše vyústilo v páteční oznámení Binance.US, že ve Spojených státech přejde na čistě kryptoměnovou burzu a ukončí veškeré operace s USD.

Binance.US zastavuje všechny vklady v USD – ceny kryptoměn padají

Tento týden se nese ve světle špatných zpráv pro kryptoměnový trh. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v pondělí začala obviňovat kryptoburzy z nezákonného obchodování s cennými papíry. Včera k tomu přišla další zpráva. Binance.US končí s možností vkladů USD a změní se na pouze kryptoměnovou burzu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img