Binance a Coinbase míří k soudu

3
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) začala minulé pondělí obviňovat kryptoburzy z nezákonného obchodování s cennými papíry. Binance.US na to oznámila konec s možností vkladů USD a změnu na pouhou kryptoměnovou burzu.

US SEC žaluje Binance a Coinbase

Binance a Coinbase se staly terčem nového kola žalob ze strany Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) proti kryptopodnikům. Regulátor vznesl 5. června proti Binance 13 obvinění, včetně těch, která se týkají neregistrovaných nabídek a prodeje tokenů a nedodržení registrace jako burzy nebo makléřské firmy.

Komise také podnikla kroky proti Coinbase na podobném základě. Tvrdí, že populární kryptoměny nabízené burzou jsou cenné papíry. Objem obchodů na hlavních decentralizovaných burzách vyskočil o 444 % v hodinách následujících po právních žalobách. Za šest měsíců po bankrotu FTX vzrostly vynucovací opatření související s kryptoměnami SEC o 183 %.

Soudní spory SEC

Celkový počet kryptoměn, které regulátor cenných papírů Spojených států označil za „cenný papír“, dosáhl po oznámení soudního sporu čísla 67. V případu proti Binance zavedla SEC do klasifikace cenných papírů 10 kryptoměn, zatímco ve sporu s Coinbase jich bylo jmenováno 13. Označení „security“ se nyní vztahuje na trh v hodnotě více než 100 miliard dolarů, neboli přibližně 10 % z celkové tržní kapitalizace kryptoměn ve výši 1,09 bilionu dolarů.

Prodej akcií CEO Coinbase nebyl údalně plánován na den před žalobou SEC

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong prodal akcie společnosti den před žalobou SEC proti burze. Transakce vyvolala na Twitteru menší rozruch, protože se tím Armstrong vyhnul prudké ztrátě. Záznamy SEC ukazují, že Armstrong prodal 5. června, den před žalobou SEC, 29 730 akcií společnosti. Armstrong prodává akcie Coinbase pravidelně od listopadu v rámci plánu 10b5-1 přijatého v srpnu, který předem určuje načasování a velikost transakcí. Čisté jmění Armstronga a generálního ředitele Binance Changpeng Zhao utrpělo kvůli regulacím těžké ztráty. Během 30 hodin se čisté jmění Armstronga propadlo o 289 milionů dolarů a Zhao přišel o 1,33 miliardy dolarů.

Binance.US pozastavuje vklady v USD a varuje před pauzou výběru fiat měn

Binance.US pozastavila vklady v amerických dolarech a oznámila nadcházející pauzu pro výběry fiatu od 13. června. Údajně byla burza nucena jednat uprostřed „extrémně agresivní a zastrašující taktiky“ amerických regulátorů. Obchodování, staking, vklady a výběry v kryptoměnách zůstávají plně funkční. Binance.US také odstranila osm bitcoinových párů a dva BUSD páry, přičemž poznamenala, že služby OTC Trading Portalu byly pozastaveny.

Crypto.com pozastavuje službu institucionální výměny v USA

Červen 2023 se ukázal být pro kryptoburzy v USA bouřlivým. Crypto.com již nebude sloužit institucionálním klientům ve Spojených státech poté, co společnost oznámila pozastavení služby počínaje 21. červnem. Singapurská kryptoměnová burza uvedla jako primární důvod pro tento krok omezenou poptávku ze strany institucionálních zákazníků, která se ještě zhoršila testováním převládající podmínky na trhu. Američtí maloobchodní uživatelé mají stále přístup k obchodování s deriváty kryptoměn a nabídce UpDown Options.

Závěr

Výše zmíněné novinky kryptoměnám příliš nenahrávají. Bitcoin se aktuálně obchoduje za cenu 2 590 USD, což je o 3 % méně než minulý týden. Nicméně ačkoliv jsou regulační orgány vůči kryptoměnám někdy velice striktní, většinou se jedná o přechodné období, které cenové akce poznamená jen na nějaký čas. Uvidíme, jak vážné to bude nyní, Binance je přeci jen největší kryptoměnou burzou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jshsh
Hodnocení článku :
     

Clanek plny chyb..

spot_img