[Večerní souhrn článků] • Generální ředitel Bakkt odstoupil ze své funkce • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Generální ředitel Bakkt odstoupil ze své funkce

Mike Blandina dnes oznámil svoji rezignaci na místo generálního ředitele. Své místo tak přenechá Davidu Cliftonovi, který byl dosud viceprezidentem mateřské společnosti Bakkt Intercontinental Exchange. Mike Blandina byl jmenován generálním ředitelem v prosinci 2019, po čtyřech měsících tak odstupuje.

Analýzy a trhy

23.04.20 Technická analýza BTC/USD + 10,31% Bitcoin přidal na hodnotě 725 USD

Bitcoin dnes předvedl pěkný růst a dostali jsme se ze spárů bears, kteří to chtěli nechat pod 7 000 USD. Podíváme se na nejbližší odpory a podpory, které bude Bitcoin momentálně překonávat.

Historické bubliny 5: Ztracená dekáda aneb Japonsko od roku 1980

Může hospodářská krize trvat dvě desetiletí? Ano a přesně to se stalo Japonsku poté, co se v roce 1990 objevila japonská ekonomika bublin. Období v letech 1991 – 2000 následovalo po prasknutí bubliny v roce 1986, kdy začaly stoupat ceny nemovitostí a akcií. Následné roky deflace cen v Japonsku a stagnující ekonomický růst se označuje jako „Ztracená dekáda.“

Historické bubliny 1: Tulipánová horečka

Holandská bublina s tulipánovými cibulkami známá jako „tulipmánie“, byla jednou z nejznámějších tržních bublin všech dob. Došlo k ní v Nizozemsku začátkem 15. až do poloviny 16. století, kdy spekulace vedly k zvýšení hodnoty tulipánových cibulí do extrémů. Na vrcholu trhu se s nejvzácnějšími tulipánovými cibulkami obchodovalo až za šestinásobek průměrného ročního platu. Prodali byste svůj dům za jednu či dvě cibulky tulipánů?

23.04.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Značný kontrast na obou trzích

V rámci dnešní analýzy se opětovně podíváme na trh Litecoinu (LTC) a Etherea (ETH). Hned jak se podíváte na grafy, tak si lze všimnout jedné věci a to jest rozdílu ve strukturách trhu. Zatímco Ethereum se pořád solidně drží a v podstatě je v uptrendu, tak Litecoin má trable a děje se tu zjevná rotace.

23. 4. 20 [Přehled trhu+BTC] Bitcoin poslal celý trh do zelených čísel. Co rostlo nejvíce?

Bitcoin se včera dostal znovu nad 7 000 USD. Zároveň poslal celý trh do zelených čísel. Mnohé coiny mají desítky procent zhodnocení.

Kryptoměny a kryptofirmy

Masivní bull run Bitcoinu může nastat v letošním roce – tvrdí přední investoři

Situace okolo pandemie koronaviru Covid-19 způsobila na světových trzích velký pokles. Centrální banky po celém světě tisknou ve velkém a některá odvětví jsou zcela zmrazená. Mnoho investorů a odborníků na kryptoměny tak očekává do konce letošního roku masivní bull run Bitcoinu.

CEO Celsius Network: Proč BTC během pandemie nevystřelil vzhůru?

Podnikatel Alex Mashinsky si myslí, že v současné finanční krizi sázka na BTC je sázkou „na výhru deflačního nátlaku“.

IEO nejsou mrtvé, dokazuje Binance se svým CTSI tokenem

Počáteční nabídky mincí (ICO) vydělaly investorům v minulých letech nemalé peníze. Přesto však zájem o ICO i nadále klesal. Postupem času kryptoburza Binance v reakci na požadavky komunity změnila formát ICO na IEO (počáteční nabídky burzovních tokenů) a učinila ho mnohem dostupnějším. To zase snížilo návratnost, což vedlo k domněnce, že stejně jako u počáteční nabídky mincí, budou IEO také klesat.

OSOBNOST

Og Mandino • Příběh o naději, největší obchodník na světě a 10 svitků

Stanu se úspěšným spisovatelem, řekl si ještě dříve, než nastoupil poprvé do školy. Bylo to přání jeho matky, ale jemu se líbilo a přijal tento sen za svůj vlastní. Og Mandino poté studoval, dospěl a jako hlava rodiny prodával lidem pojistky. Zoufale se snažil, ale upadal do dluhů, beznaděje a začal dokonce pít. Tak začíná příběh, je plný zoufalství i naděje.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

Video dne – Ropná krize ve zkratce

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: