[Polední zprávy] • Starbucks a McDonald’s se budou podílet na testování čínské CBDC • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

S halvingem na BTC za méně než 20 dní se nyní investoři začínají o Bitcoin zajímat více. Bitcoin dlouho otálel kolem hranice 7 000 USD, včera ale prorazil a aktuálně opět roste. Cena se nyní pohybuje kolem 7 090 USD. Podle údajů z trhů Skew jsou obchodníci na burzách na trhu Bitcoin Futures optimističtější ohledně ceny. Ostatní altcoiny také rostou.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejší den najdete zde: BTC/USD, LTC/USD, SP&500 a NASDAQ a dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za předchozí den.

Kryptoměny

Počet inteligentních smluv, nasazených v síti Ethereum dosáhl v březnu čísla 1 971 632, čímž dosáhl nového maxima a zaznamenal 75% nárůst oproti předchozímu měsíci. Dune Analytics, online analytická platforma, zaznamenala počet smluv nasazených na Ethereum za posledních 12 měsíců s průměrem pouze 670 000 smluv měsíčně.

Podle nové studie Centra pro výzkum hospodářské politiky stablecoiny zvyšují cenu bitcoinů a jiných kryptoměn. Akademici Richard K Lyons z UC Berkeley a Ganesh Viswanath-Natraj z Warwick Business School se podívali na vydávání Tetheru (USDT) a dalších stabilních mincí za poslední tři roky. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že cena bitcoinů je manipulována čerstvě vydávanými Tethery, vědci zjistili malou korelaci mezi cenami a vydáváním nových stablecoinů. V období zvýšeného rizika se někteří investoři rozhodnou jít do těchto kryptoměn, považují je za lepší úložiště hodnoty, poznamenávají vědci. Tvrdí, že emise stablecoinů je reakcí na tržní poptávku: „Naše důkazy podporují alternativní názory, konkrétně to, že emise stabilních kryptoměn endogenně reaguje na odchylky sekundární tržní sazby od vázané sazby a stabilní mince trvale plní roli bezpečného útočiště v digitální ekonomice.“

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza Binance představila novou aplikaci sociálních plateb nazvanou „Bundle“. Tato aplikace je zaměřena na africký trh a umožňuje uživatelům odesílat a přijímat hotovost, jakož i nakupovat, prodávat a ukládat kryptoměny. Při spuštění je podporovanou měnou nigerijská naira (NGN) a podporovanými kryptoměny jsou bitcoiny (BTC), Ether (ETH) a Binance coin (BNB). Binance uvedla, že v dalších týdnech bude podporováno mnohem více fiatových měn. Bundle může zpracovávat transakce prostřednictvím karet a bankovních převodů, jakož i prostřednictvím mobilních peněz.

CoinMarketCap (CMC) nasadil zcela automatizované řešení plateb v digitální měně, ve spolupráci s finanční firmou Gilded. Automatizovaný přístup vyřešil mnoho problémů, kterým v současné době čelí krypto fakturace a platby. Gilded tvrdí, že v jedné případové studii jejich systém účinně poskytoval digitální transakce o 96% rychleji se 75% snížením poplatků.

Regulace, CBDC

Komise pro reformaci a rozvoj v okrese Xiong’An v provincii Che-pej ve středu údajně svolala schůzku týkající se rozvinutí pilotního projektu čínské iniciativy pro digitální jüany. Tento krok signalizuje širší úsilí Číny o vyzkoušení projektu digitální měny, kdy státní komerční banky již vyvíjejí aplikace peněženek pro digitální jüany, také známé jako DC / EP. Podle zprávy se na setkání zúčastnili zástupci vládních agentur, čtyř čínských státních komerčních bank, Ant Financial, Tencent, jakož i 19 restaurací, zábavních a maloobchodních obchodů, které se testu zúčastní. Mezi zajímavá jména patří McDonald’s, Starbucks, Subway, Supermarkety JD. Zpráva nestanoví, kdy by test mohl začít nebo jak dlouho bude trvat.

Blockchain, technologie

Společnost Sony oznámila 23. dubna, že úspěšně vyvinula nový systém na blockchainu pro integraci poskytování dat a služeb napříč různými druhy dopravy – ať už jde o vlaky, autobusy, taxi, sdílení automobilů nebo půjčovny jízdních kol na vyžádání. Cílem tohoto přístupu k dopravě – označovaného jako MaaS (Mobilita jako služba) – je poskytovat lidem údaje o optimálních trasách do jejich požadovaných destinací. Nová společná blockchainová databáze společnosti Sony pro MaaS dokáže údajně zpracovávat data od 7 milionů uživatelů denně a zaznamenávat, analyzovat a sdílet jejich anonymizovanou historii cest.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: