22.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – Zamítnutí na klíčových rezistencí, začíná rotace na akciích?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak jsem si pro vás připravil další analýzu na akciové indexy S&P 500 a NASDAQ. A možná se ptáte, jak ovlivnil kolaps s květnovými futures kontrakty na americkou lehkou ropu právě akciové indexy. Do jisté míry asi ano, ale ne nějak razantně. Když totiž cena futures padala ke dnu, tak ropné akciové společnosti se vcelku držely. Respektive, nedošlo na nich k kdovíjaké reakci.

Problém by to ovšem byl, kdyby i červnové futures zkolabovaly. Něco takového už opravdu může významně s celým trhem pohnout, ale ty se zatím drží (v rámci možností). Na akciových indexech se ale po technické stránce odehrála důležitá událost, jenž může mít zásadní vliv na budoucí vývoj.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (futures)

Do grafu jsem přidal i Fibonacciho hladiny, aby šlo vidět, že klíčová rezistence je v blízkosti fibo úrovně 0.618 bodů. V minulé analýze jsem zdůrazňoval, že S/R hladina 2 877 bodů je dle historického price action významná hladina a proto bude důležitá výsledná reakce kurzu na dotyk. No, nakonec proběhlo „definitivně“ zamítnutí a s docela velkou setrvačností kurz pár dní klesal. V těchto chvílích tedy máme před sebou učebnicovou ABC korekci a pokud se býkům nepovede obnovit ten měsíční uptrend, tak je další trajektorie vcelku jasná.

Zároveň se medvědům povedlo prolomit zakreslenou trendovku a to vcelku snadno. Ovšem propad poté již dlouho nepokračoval, neboť S/R hladina 2 733 bodů zafungovala jako spolehlivý support. Kurz zde zareagoval na dotyk odrazem a v těchto chvílích hodnota futures kontraktů v podstatě roste. Uvidíme ale, jak dlouho to vydrží, neboť s rotací trhu se prostě počítá a dřív, či později by k tomu mělo dojít. A právě zamítnutí na hladině 2 877 bodů se jeví jako začátek konce.

Indikátory

Na indikátoru RSI byly snad minimálně tři medvědí divergence, které se konečně uplatnily. Nebylo ani na vybranou, takže trh neměl vlastně ani šanci v takovém stavu překonat klíčovou hladinu odporu. Nicméně, propad nebyl zase tak strašný, protože hodnoty indikátoru neklesly ani po 30 bodů.

Aktuální situace na 4H TF indexu NASDAQ (futures)

Pojďme přestoupit na další akciový index a tím je NASDAQ. Respektive, na trh s futures kontrakty tohoto indexu. Tento trh je na tom o něco lépe než ten předchozí, protože na první pohled je vidět, že se uptrendová struktura pořád drží. I tady ale proběhlo na významné rezistenci 8 933 bodů k zamítnutí, po kterém následoval nemalý výprodej. Negativní momentum zesláblo už na supportu 8 387 bodů, kde došlo zároveň i k dotyku se zakreslenou růstovou trendovou přímkou.

Býci support začali solidně vykupovat, čímž cenu pumpují i v těchto chvílích. Vzhledem k tomu, že je nejbližší S/R level 8 594 bodů, tak i brzy uvidíme, jak dlouho jim tato iniciativa vydrží. Kruciální ovšem bude, zda se povede ubránit trendovou přímku. Jestli dojde k jejímu průrazu, tak se tím potvrdí jenom to, co větší část analytiků předpokládá. Tedy, že půjdeme na nová low.

Indikátory

Na RSI a MACD indikátoru byla jediná medvědí divergence a docela malá. V tomhle vidím docela velkou zajímavost, protože u S&P 500 byly ty divergence na RSI tři a došlo tam k propadu o 1 p.b. méně než na NASDAQ. Docela zvláštní. A když už mluvíme o RSI, tak hodnoty indikátoru taktéž ani neatakovaly úroveň 30 bodů.

Závěr

Já jsem přesvědčený, že brzy musí dojít k rotaci. Když bylo jasné, že k pokračování propadu zas tak snadno nedojde, tak jsem hned považoval řečené klíčové rezistence za maximum, kam se kurz může dostat. Nedávalo by zrovna smysl, aby se hodnota pushovala výš a výš. Sice centrální banky po celém světě dodávají trhům likviditu, ale to neznamená, že to samo o sobě ty trhy pumpne na nová maxima. To by musely ty národní banky celý trh vykupovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img