15.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – Detailnější pohled na akciové indexy

0
trading
Zdroj: Pixabay.com

Poslední analýza na indexy vyšla 8. dubna a zrovna včera jste se mnou podívali na akciové trhy Tesla a Microsoft, kde jsme se věnovali tomu, jak dlouho ještě aktuální rally může vydržet. Proto se dnes zase podíváme na S&P 500 a NASDAQ, ale tentokrát detailněji. Což znamená, že použijeme 4H časový rámec a trhy s futures kontrakty, které běží i v premarketu. Na nižších časových rámcích uvidíme mnohem více, co se v posledních několika týdnech na trzích odehrálo. Na trzích s futures kontrakty je hned vidět, že objemy s růstem ceny soustavně klesají. Proto roste riziko nenadálého výprodeje, čímž by se současné rally definitivně asi zastavilo.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (futures)

Při pohledu na graf můžeme hned vidět, že rally z posledních pár týdnů vypadá jako ABC korekce. Navíc do očí bijící je soustavný pokles objemů s růstem kurzu, což jenom potvrzuje právě možnost ABC korekce. Vzhledem k minimálním objemům z předešlých dní jsme dost pravděpodobně ve finále korektivní vlny C.

Nemluvě o tom, že je kurz velmi blízko u silné rezistence 2 877 bodů. Ještě k tomu pohyb kurzu z posledního týdne do grafu narýsoval malý bearish útvar rising wedge. Máme tu tedy vícero aspektů, které naznačují, že růstové tendence na akciových indexech brzy pominou.

Indikátory

Na RSI máme dvojnásobnou medvědí divergenci, která se ještě očividně neuplatnila. Jakmile dojde k uplatnění, tak uvidíme, jak moc negativně trh zareaguje. Každopádně, jsme na 4H timeframu, takže výprodej nemusí být až tak markantní. Co se týče MACD, tak zde je medvědí divergence taky.

Aktuální situace na 4H TF indexu NASDAQ (futures)

Na NASDAQ indexu je situace obdobná, ale rozhodně ne zcela identická. Zde totiž spočítat jednotlivé vlny už není tak snadné a proto jsem se vyvaroval označení struktury za ABC korekci. Ovšem rising wedge je na tomto trhu taky a problém se soustavně klesajícími objemy taktéž. Cenová relace 8 594 – 8 933 bodů je silné pásmo odporu, takže bych si dovolil tvrdit, že tady se bude lámat chleba. Volatilita je pořád velmi vysoká, což přetrvává již od konce února.

Indikátory

Z pohledu indikátorů technické analýzy je trh s NASDAQ futures o dost silnější než předchozí market. Žádná divergence a dokonce se hodnoty indikátoru na krátký čas přehouply přes hraničních 30 bodů. Co se týče MACD, tak křivky mají hodně blízko k bearish crossu, což by mohlo trh spláchnout.

Závěr

Doufám, že se vám detailnější pohled na akciové indexy zamlouval. Bylo to potřeba, neboť hodně weak hands ztrácí nervy a začínají na akciovém trhu nakupovat. Já si osobně totiž myslím, že akcie teď pushuje především retail. Je to samozřejmě velmi lákavé, ale pravděpodobně přijdou daleko lepší příležitosti. Jak jsem včera zmiňoval, tak je potřeba počkat na všechny earnings reporty, které v průběhu dubna firmy zveřejnění. Některé už jsou sice venku, ale na podstatnou část se čeká. Uvidíme tedy, jak moc se aktuální krize v reportech promítne. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře