08.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a DAX – Volatilita indexů stále vysoká a velká podobnost s trhem BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak se nám tento týden akciový trh otevřel v zeleném, ale včerejšek již byl zase v červeném. Volatilita je aktuálně až extrémní, respektive v těchto trzích dosti nevídaná. Aktuální pullback v rámci retracementu proti trendu (když předpokládáme již bear trend) je už docela dlouhý, a my pořád čekáme, zda proběhne retest aktuálního low, či nikoliv. Někteří už zběsile nakupovali, protože jsou krapet netrpěliví a myslím si, že jestli k tomu nepřidali stop lossy, tak je to může brzy bolet. Upřímně říkám, že stav na finančních trzích je krapet nepřehledný, neboť to skáče nahoru a dolů. A to pro převážně technického analytika není zrovna přívětivé.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500 (CFD)

Pojďme se nejdřív podívat na index S&P 500 (CFD), kde se včera přes gap povedlo překonat zakreslenou rezistenční přímku s velkým sklonem. Pro mě docela překvapení, protože na ní došlo k zřetelnému zamítnutí, a tak jsem předpokládal brzký retest low hladiny 2 195 bodů. Určitě ale poskytla support dlouhodobá trendovka, která je zakreslená čerchovaně a červenou barvou. Už jenom to, že se kurz nad ní vrátil, po technické stránce dost pomohlo. Hodnota indexu si to tak prorazila až nad S/R level 2 703 bodů, čímž trhy zase jenom překvapily. Ke konci obchodního dne se to ale tvrdě sesypalo a denní svíce se zavřela pod řečeným levelem.

Za předchozí dva týdny se sice býkům podařilo umazat část předchozích ztrát, ale i tak se po takovém dropu nedá předpokládat snadný návrat na původní hodnotové úrovně a pokračování na nová maxima. Musíme brát v potaz to, že centrální banky zasahují a ti účastníci marketu s tím počítají. Takže jakási pozitivní očekávání tu prostě jsou a pomáhá to kurzy pushovat up. Jenomže na zotavení je ještě příliš brzy a ta přetrvávající silná volatilita je toho důkazem. Jakmile se volatilita uklidní, tak se dá teprve počítat s postupnou regenerací akciového trhu.

Indikátory

Hodnoty indikátoru RSI jsou cca 50 bodů, takže se zde dostáváme do kruciální situace. Jestli jsme skutečně v bear trendu, tak právě hodnoty 50-70 bodů jsou maximum. Do překoupené části bychom se na vyšším časovém rámci dostat neměli. Každopádně z křivky je vizuálně znát určitě zaváhání. Co se týče MACD, tak zde se momentum drží.

Aktuální situace na 1D TF indexu DAX

Jak už jsem zmiňoval v dřívější analýze, tak německý index DAX měl daleko horší pozici a proto se velmi rychle přiblížil do těsné blízkosti hladiny 8 065 bodů, což jsou v podstatě vrcholy z roku 2000 a 2007. Odraz se zde tedy očekával a stalo se tak za doprovodu vysoké volatility. Vzhledem k tomu, že se jedná o evropský trh, tak jsme na počátku obchodního dne a otevřelo se ve znamení červené. Včerejší high je nad S/R levelem 10 349 bodů, ale den se zavřel jako rudá svíčka.

Stejně jako na US trhu, tak i tady počítám nakonec s retestem lokálního low. Trh bude potřebovat na vyléčení mnohem více času, než jenom pár dní. Nasvědčuje tomu i fakt, že při retracementu objemy stabilně klesají. Pohyb nahoru není potvrzený, což je typickým atributem bear trendu.

Indikátory

Na indikátorech technické analýzy platí to samé, co na předchozích trzích. Průběh je poslední dva týdny až nápadně podobný, takže tady není co řešit.

Závěr

Jediné, co mi teď nejvíc vrtá hlavou je, za jak dlouho bude mít reálný dopad politika Evropské centrální banky, Fedu a jiných národních bank. Na tohle by se mi hrozně hodil bloomberg terminál, kde by to bylo asi nejsnazší vyhledat pomocí relevantních dat. V poučkách totiž stojí, že to trvá cca měsíce, ale to není zrovna specifické. Každopádně, trh Bitcoinu se až příliš podobá akciovým indexům. Všimli jste si toho?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře