02.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a Dow Jones – Pullback je u konce a můžeme zase dolů

0
Zdroj: pixabay.com

V rámci minulé analýzy na klasické finanční trhy jsme se podívali na S&P 500 a Brent crude oil. Ropa měla po posledním dropu, zatímco S&P 500 byl v závěru pullbacku. Respektive, až teď můžeme tvrdit, že to byl závěr, neboť se zdá, že po včerejším propadu je pullback u konce. Dneska se tedy podíváme znovu na S&P 500 a k tomu přidáme Dow Jones. Jak jsem říkal v minulých analýzách, tak aktuálně již nečekám tak extrémní dynamiku jako předtím.

Neříkám, že k panickým výprodejům nemůže dojít, ale nemyslím si, že se bude opakovat ten strmý průběh z minulého měsíce. Recese je sice neodvratná, ale už by to mohlo být v takové míře, že by nám technická analýza mohla být více prospěšná.

Aktuální situace na weekly TF indexu Dow Jones (CFD)

analýza DJI

Na S/R hladině 18 316 bodů se propad krátkodobě zastavil a započal rázný pullback up. Díky tomu je vývoj již několik dní v zelených číslech. Nicméně, pullback byl očekáván a nedalo se předpokládat, že dlouho vydrží. Vlastně se ve skutečnosti zdá, že zakreslená rezistenční trendovka s velkým sklonem byla pro trh nepřekonatelnou překážkou. Alespoň v těchto chvílích to tak vypadá, protože proběhl od trendovky odraz.

Za předpokladu, že i během dneška bude pokles pokračovat, tak je zakreslená přímka po technické stránce hodně relevantní a v budoucnu budeme moci považovat její průraz jako potvrzení ukončení recese. S nadcházejícími týdny očekávám otestování hladiny 18 316 bodů a její průraz. Netroufám si zatím odhadovat, kdy to bude, neboť bude záležet na volatilitě trhu a sentimentu. Dřív nebo později je průraz jistý, protože jsme teprve na začátku.

Indikátory

Co se týče indikátorů, tak podle RSI proběhl alespoň krátký retracement a tím si trh vytvořil prostor pro pokračování v pádu. Na MACD indikátoru je čerstvě po bullish crossu, ale moc vážně bych to asi nebral. Navíc pozitivní momentum viditelně zesláblo a pravděpodobně se překlopí.

Aktuální situace na weekly TF indexu S&P 500 (CFD)

analýza S&P 500

Na indexu S&P 500 je samozřejmě průběh podobný, takže tu také máme rezistenční trendovku, od které se kurz evidentně odrazil a je tu tendence pokračovat v poklesu. V rámci dnešního open na trhu jsem dost zvědavý, kde se market vůbec otevře a zda se tento týden zavře pod dlouhodobou supportní trendovkou. Minulý týden se týdenní svíce zavřela nad trendovkou a v úterý měsíční svíce to samé. Samotný průraz trendovky se bral mezi analytiky jako potvrzení bear trendu, takže navrácení kurzu nad, je z technického hlediska trochu matoucí.

A my dost možná už dnes uvidíme, jak se trh s trendovkou vypořádá. Jestli proběhne průraz č. 2, tak je pokračování zřejmé. Respektive, retest hladiny 2 195 bodů a pravděpodobně průraz do nižších cenových hladin. Já osobně očekávám pokles k S/R hladině 1 586 bodů, kde je vlastně high z roku 2000 a 2007. Jedná se díky tomu o nejsilnější úroveň na trhu vůbec. Nicméně uvolněná politika centrálních bank může proces regenerace trhu významně urychlit a nemusíme se sem dostat.

Indikátory

Zde platí to samé jako u předešlého trhu. Trh má za sebou v rámci pullbacku dostatečný retracement proti trendu a indikátory už teď vizuálně indikují, že pozitivní momentum je u konce.

Závěr

Jak vyplývá ze samotné analýzy, tak očekávám pokračování poklesu, ale už ne s tak agresivním průběhem. To platí ovšem za předpokladu, že se z nějakého důvodu sentiment na trzích znatelně nezmění, což se klidně může stát a ty šílené výplachy se pak budou opakovat. Spíše ale kalkuluji se střídmějším poklesem, který může trvat v řádu měsíců – a to do konce letošního roku. Je to opravdu dosti hrubý odhad, protože během té doby se data soustavně budou aktualizovat, a v závislosti na tom se ten odhad může ještě dosti radikálně změnit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře