[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC

Francouzská centrální banka v prosinci minulého roku úspěšně provedla experiment s digitální měnou vydanou centrální bankou (CBDC). Pilotní projekt byl zahájen 17. prosince. Podle dnešního hlášení centrální banka Francie pracuje na několika dalších blockchainových projektech. [1]

Analýzy a trhy

19.01.21 Technická analýza BTC/USD – Průraz do 48 hodin?

V rámci dnešní analýzy bych se chtěl zase věnovat trhu s Bitcoinem (BTC), ale tentokrát pouze krátce. Podíváme se pouze na nižší časové rámce, neboť na vyšších timeframech stále platí to samé, co jsem psal ve včerejší analýze.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Více než 80 % LINK se nachází pouze ve 125 peněženkách

Podle Glassnode je distribuce tokenů Chainlink (LINK) na rekordních úrovních centralizace – více než 80 % této kryptoměny není drženo na burzách, ale pouze v 1 % peněženek.

V bloku #666 666 bitcoinového blockchainu byla objevena biblická zpráva

Byla nalezena skrytá biblická zpráva vložená do transakce v bloku číslo 666 666. Není to přitom poprvé, kdy bylo do bitcoinového blockchainu navždy uloženo nějaké poselství.

Bitcoin nenahradí zlato – tvrdí Todd Horwitz

Zkušený obchodník a investor do kryptoměn Todd Horwitz v nedávném rozhovoru pro Kitco News prohlásil, že Bitcoin a další kryptoměny jsou tu od toho, aby zůstaly a že Bitcoin nenahradí drahé kovy. Co dalšího Todd prohlásil?

Roky 2021 a 2022 jsou považovány za nejdůležitější milníky v rozvoji CBDC

Digitální měny centrálních bank neboli CBDC byly v minulých letech nedílnou součástí progresivních diskusí v kryptokomunitě. Jejich rozvoj jde pomalu kupředu a vypadá to, že se konečně blíží rozuzlení.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – Kdo to tak má?

meme

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: