[Večerní souhrn článků] • Cena bitcoinu se náhle propadla • a další články

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek

Zpráva dne

Cena bitcoinu se náhle propadla

Pokles největší kryptoměny světa se objevil po dnešním otevření Wall Street, čímž se nedávná roční maxima stala minulostí. Bitcoin z nedávné úrovně 31 500 USD klesl k 30 000 USD. Další informace o vývoji ceny bitcoinu naleznete v technických analýzách a streamu níže. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 30 329 USD dle KMC.[1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

6. 7. 2023 Analýza – Bitcoin se chystá na průlom

Bitcoin začíná něco rozpoznatelného rýsovat. Respektive se nám kolem 30 000 USD vytváří grafický pattern, který moc dobře známe. A mohl by sám o sobě znamenat, že se trhy chystají na konečný průlom rezistenčního pásma. Na což se koukneme v grafu a vše si vysvětlíme. Ještě předtím se ale zaměříme na téma očekávané recese a její ukazatele.

6. 7. 2023 Tržní přehled – Bitcoin u 31 500 USD zamítnut, v USA bankrotují společnosti

Tento týden začal klidně burzovními prázdninami. Dnes Bitcoin lehce klesá pod 30 400 USD a altcoiny ho následují výraznějším poklesem. Akciový index S&P 500 otevírá na úrovni 4438 bodů s nejasným trendem nejbližšího vývoje. Dlouhodobě se objevují nové signály z americké ekonomiky.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Block Scholes: Bitcoin již nekoreluje s americkými akciemi

Podle dat sledovaných analytickou firmou Block Scholes, Bitcoin již nekoreluje s předními americkými akciemi. Devadesátidenní korelace v ceně bitcoinu a změn na technologicky orientovaném akciovém indexu Wall Street, Nasdaq, a širším indexu S&P 500, klesla téměř na nulu.

Investice do kryptoměnových firem meziročně klesly o 70 %

Investoři rizikového kapitálu (VC, venture capital) mají poslední dobou větší nároky na vybrané projekty. Vybírají méně projektů a i samotné investice jsou mnohem menší. Zatímco v červnu loňského roku podpořili 149 projektů v celkové hodnotě 1,81 miliardy USD, tak v letošním roce to bylo za stejné období jen 83 projektů a finanční prostředky v celkové výši 520 milionů USD.

ApeCoin jde na nulu kvůli drama okolo Azuki? Toto mohou být další kryptoměny, které mají potenciál

ApeCoin (APE), utility token ekosystému APE, který byl vytvořen, aby rozšířil užitečnost známé kolekce NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) společnosti Yuga Labs, se v posledních dnech potýká s problémy.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img