Investice do kryptoměnových firem meziročně klesly o 70 %

3.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Investoři rizikového kapitálu (VC, venture capital) mají poslední dobou větší nároky na vybrané projekty. Vybírají méně projektů a i samotné investice jsou mnohem menší. Zatímco v červnu loňského roku podpořili 149 projektů v celkové hodnotě 1,81 miliardy USD, tak v letošním roce to bylo za stejné období jen 83 projektů a finanční prostředky v celkové výši 520 milionů USD.

Analytická společnost RootData provedla detailní analýzu těchto investic. Největší objem si získal sektor budující infrastrukturu. Celkem 26 firem si odneslo 213 milionů USD. Stále je to pěkná suma, ale o měsíc dříve se v tomto sektoru podařilo 28 společnostem získat investice v objemu 410 milionů. Na druhém místě se umístil sektor centralizovaného financování (CeFi) se 101 miliony. Následuje herní průmysl s 62 miliony. Zde se nejúspěšnější stala společnost Mythical Games, která získala investici za 37 milionů. Na čtvrtém místě se pak umístil sektor decentralizovaných financí (DeFi) a pátá příčka patří NFT.

Klesající trend je patrný

VC rozhodně není jedinou formou financování kryptoměnových společností. Ale je toho významnou součástí. Osobně bych tento pokles zájmu nevnímal jen jako problém kryptoměnového sektoru, ale současné nálady na trhu. Neustálé zvyšování sazeb, vyhlížení blížící se recese a očekávání zvýšené míry nezaměstnanosti nevytváří vhodné podmínky pro rizikový kapitál. Podle další analytické společnosti PitchBook došlo za první čtvrtletí tohoto roku k investicím VC jen za 2,4 miliardy USD. Loni to bylo 12,3 miliardy USD. Pokles investic rizikovým kapitálem v tomto čtvrtletí tedy klesl meziročně o 80 %. Loňský začátek roku sice byl v tomto směru rekordním, ale z grafu je vidět jasný klesající trend.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img