[Večerní souhrn článků] • Poradce Bank of China vyzval čínskou vládu, aby přehodnotila zákaz kryptoměn • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Poradce čínské centrální banky vyzval vládu, aby přehodnotila zákaz kryptoměn

Bývalý poradce čínské centrální banky PBoC Huang Yiping vyzval vládu, aby přehodnotila zákaz kryptoměn. Dle jeho slov by trvalý zákaz kryptoměn mohl vést k promarněným příležitostem ve finančním sektoru. Čína zakázala obchodování s kryptoměnami v roce 2021. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Trhy strmě posilují navzdory dalšímu růstu sazeb – Diskuze ke včerejšímu Fed

Bitcoin (BTC) zakončil měsíc leden tou nejvíce býčí svící od října 2021. To je z technického hlediska opravdu velký úspěch a samozřejmě se na to podíváme. Ústředním tématem dnešního streamu ale bude diskuze ke včerejšímu měnově-politickému rozhodnutí Fed.

02.02.23 Analýza BTC/USD – 40% zisk za leden, po včerejším Fed růst

Kurz bitcoinu si za leden připsal čistý zisk téměř 40 %. Tím pádem trh vytvořil vůbec nejsilnější býčí svíci od října 2021. Z technického hlediska jde proto o obrovský úspěch. Logicky jsou tyto impulsní svíce samy o sobě signálem pro pokračování v kurzovém růstu.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Elon Musk údajně připravuje Twitter na integraci kryptoměn

Elon Musk podle posledních informací připravuje sociální síť Twitter na další zdroj příjmů. Kryptoměny by tak mohly již brzy být součástí platebního systému sociálního giganta.

Top 2 nové kryptoměny ke koupi v roce 2023

V dnešním článku vám představíme top 2 nové kryptoměny, do kterých můžete v roce 2023 investovat své volné finanční prostředky. Obě kryptoměny vytvářejí inovativní projekty, jež nabízejí velice slibné zhodnocení do budoucna a zároveň budují platformy, kam se uživatelé budou rádi vracet.

Hongkong chce zakázat algoritmické stablecoiny

Hong Kong Monetary Authority (HKMA) plánuje od roku 2024 více regulovat kryptoměny. Ze zveřejněného hrubého rámce vyplývá, že na jeho území nesmí být emitovány a ani aktivně nabízeny algoritmické stablecoiny. Každý stablecoin musí mít neustálé krytí podkladovými aktivy.

Regulace kryptoměn je nutná pro všechny – pro ty špatné, ale i pro ty dobré

Jakou roli bude hrát regulace kryptoměn, jaký typ regulace je nutný a kdo bude kryptoměny regulovat? Tyto a další otázky se přenesly do diskusí na výročním zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) 2023 ve švýcarském Davosu. To se konalo v termínu 16. do 20. ledna a téma znělo „Spolupráce v roztříštěném světě (Cooperation in a Fragmented World)“.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: