Ve čtvrtek bude SEC rozhodovat o novém krypto ETF

0
(0)

Bitcoin ETF, neboli Bitcoinové fondy obchodovatelné na burze jsou již delší dobu žhavým tématem komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Poté, co již jich několik svrhla ze stolu, ji tento čtvrtek čeká rozhodnutí o dalších dvou.

Jedním z nejčastěji probíraných témat ve spojitosti s kryptotrhem je jeho vysoká volatilita. O způsobech, jak zajistit větší stabilitu na trhu s digitálními měnami, se vedou rozsáhlé diskuze. Jedním z řešení jsou například stablecoiny, z nichž nejznámější je nejspíš Tether. Ten však nyní čelí spoustě podezřením a budí řadu konspirací. Další možností je otevřít dveře institucionálním penězům. Tomu mají napomoct právě na burze obchodovatelné fondy, zkráceně ETF. S kryptoměnovými ETF má však veliký problém SEC, nebo-li Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Ta již dva takové návrhy, za nimiž stála například burza Gemini, nebo Cboe Global Markets Inc., smetla ze stolu.

Deadline pro SEC – Dopadne kladně, nebo dá komise krypto ETF další stopku?

Tento čtvrtek, tedy 23. srpna, čelí však SEC dalšímu rozhodnutí. Onoho dne totiž nastává takzvaný deadline, den, do kdy se musí komise rozhodnout ve věci návrhu dvou Bitcoinových ETF fondů, obou sponzorovaných společností ProShares ve spolupráci s NYSE Arca. Návrh byl prvotně vytvořen již téměř před rokem a to v září minulého roku. Původní návrh však počítal s fondy vázanými na Bitcoinové termínové smlouvy, neboli futures. Hodnota ETF by se tak odvíjela od Bitcoin futures. Ten však byl uveden na trh až v prosinci. V témže měsíci také společnost ProShares podala ke komisi k projednání návrhy na Bitcoinové krypto ETF a zároveň požádala SEC o stažení původního návrhu.

Mohlo by vás zajímat: Konec Bitcoin rallye? – Odmítnutí krypto ETF na chvíli poslalo trh do…

Zářijový druhý pokus pro CBOE

V porovnání s návrhem, za kterým stál Tyler Winklevoss se svojí burzou Gemini a který komise zamítla, se však neočekává, že by nynější rozhodnutí SEC otřáslo trhem tak, jak v onom případě. Verdikt komise však může více přiblížit, na kterou stranu se SEC přikloní v případě návrhu fondu VanEck/SolidX, sponzorovaný také společností CBOE, kterým se má komise zaobírat do konce září. SEC již jednání o tomto fondu dříve odložila. V případě návrhu společností ProShares a NYSE Arca však již podle pravidel komise rozhodnutí odložit na později nemůže.

Doporučujeme: Vznik krypto ETF fondů je jen otázkou času

Závěr

Jak dostat na trh s kryptoměnami do oběhu co nejvíc institucionálních peněz, to je záležitost diskutovaná již delší dobu. Příliv takovýchto peněz by totiž mohlo trh ve velké míře stabilizovat a pomohlo by jej udržet více “na uzdě”. A ačkoliv čtvrteční verdikt komise nebude úplně průlomový, spíše může nastínit, k jakému verdiktu se komise nakonec přikloní v případě návrhu Bitcoinového krypto ETF VanEck/SolidX, za kterým stojí také CBOE Global markets Inc, jimž komise návrh již dříve zamítla.

Zdroj: ethereumworldnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

myslím,že zítřejší rozhodnutí bude dobrý pseudodůvod k pořádnému dumpu,,,,

spot_img