Ukrajina se zavázala přijmout nařízení EU o kryptoaktivech

4.5
(2)

Poté, co Evropský parlament schválil nařízení o trzích s kryptoaktivy (MiCA), ukrajinské orgány veřejně deklarovaly svůj záměr přijmout tento legislativní balíček v rámci své země.

Ukrajina přijímá nařízení EU o kryptoaktivech

Yaroslav Zheleznyak, místopředseda daňového výboru Ukrajiny, oznámil, že spolupracují s Národní komisí pro cenné papíry a burzu (NKCPFR) a dalšími regulačními orgány na implementaci některých ustanovení MiCA. Tímto krokem dojde k legalizaci kryptoaktiv na Ukrajině. Člen NKCPFR Jurij Bojko vyjádřil přesvědčení, že Ukrajina bude mezi prvními zeměmi, které tuto regulaci začlení do své národní legislativy.

Očekává se, že přijetí MiCA podpoří startupy v rámci EU. Potenciálně by také měla zvýšit jejich podíl na trhu ve srovnání s neregulovanými konkurenty. Nedávné schválení této legislativy Evropským parlamentem představuje významný milník pro kryptoměnový průmysl v rámci Evropské unie.

Snaha o regulaci kryptoměn

MiCA je vůbec první legislativou Evropské unie pro sledování převodů kryptoaktiv. Jejím cílem je zabránit praní špinavých peněz, zavést standardní dohled a poskytnout pravidla pro ochranu spotřebitelů. Legislativa podřizuje krypto převody pravidlu (“travel rule”), které již platí v tradičním finančnictví. Toto pravidlo nařizuje, aby informace o transakci, včetně zdroje a příjemce aktiv, byly zdokumentovány a uloženy na obou stranách převodu.

Rámec MiCA, na němž se Rada dohodla v červnu 2022, obsahuje ustanovení, která mají zabránit manipulaci s trhem a finanční kriminalitě. Bude se týkat kryptoaktiv, která nejsou v současné době regulována stávajícími zákony o finančních službách. Zaměří se na transparentnost, zveřejňování, povolování a dohled nad transakcemi pro subjekty, které kryptoaktivum vydávají a obchodují s ním.

Cílem zavedení přizpůsobených předpisů pro kryptografický průmysl na jednom z největších světových trhů je ochrana uživatelů a podpora inovací. Velcí hráči, jako je kupříkladu burza Binance, jsou připraveni během příštích 12-18 měsíců upravit své obchodní operace tak, aby dosáhli plného souladu s novými předpisy EU.

Závěr

Rozhodnutí Ukrajiny přijmout předpisy EU následuje po tom, co země v červnu 2022 získala status kandidátské země na členství v EU. Evropská rada ocenila úsilí Ukrajiny o splnění cílů, které jsou základem jejího kandidátského statusu pro členství v EU.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img