[Týdenní zprávy] Elon Musk o kryptoměnách, Bitcoin a kapitalizace, Stellar, ETH, EOS, TRX, Mineři BSV a BCH budou po nadcházejícím halvingu těžce ve ztrátě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a potřebujete před novým týdnem přehled toho, co se událo, máte možnost. Plus bonus – čerstvá zpráva dne. Vše přehledně na jednom místě najdete právě v našich Týdenních zprávách, v CZ jazyce, pouze na kryptomagazin.cz.

Naše aktuální analýzy: XRP/USD, LTC a XMR, EOS/USD, BTC, XLM, LSK, ETH

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Zprávy 06.01 – 12.01.20

Kryptoměny

Mining

Státní digitální měny a stablecoiny

Regulace

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Zpráva týdne:

Mineři BSV a BCH budou po nadcházejícím halvingu těžce ve ztrátě

Mineři pro dva blockchainy, které se odtrhly od Bitcoinu poměrně sporným způsobem, pracují altruisticky na podpoře řetězce. Oba řetězce se navíc mohou pochlubit mnohem levnějšími transakcemi, což pro minery znamená velmi nízké dodatečné poplatky. K tomu jsou přidány relativně stlačené tržní ceny BCH a BSV. Po posledním poklesu cen se BCH vrátil na přibližně 236,28 USD. BSV se obchodovalo za 116,47 USD. Důvod pro tuto už nyní neziskovou těžbu není znám. Je možné, že v budoucnu dojde ke zvýšení cen. Oba projekty mají velmi hlasité komunity, prohlašují, že jejich mince jsou lepší než bitcoiny, zásluhou větších bloků a nižších poplatků. Nicméně brzy dojde k halvingům i na těchto kryptoměnách a poté budou mineři již těžce ve ztrátě, pokud se nezvýší cena coinů.

Irák může způsobit na Bitcoinu nový býčí trh. Nahradí Bitcoin z části fiat v Iráku?

Irák by mohl ztratit přístup ke svému kritickému vládnímu bankovnímu účtu, pokud by vyhodil americké vojenské síly ze země, varuje Trumpova administrativa podle iráckých úředníků. Zprávy přišly poté, co americký letecký úder zabil nejvyššího íránského generála Kásima Solejmáního na mezinárodním letišti v Bagdádu. Kryptoanalytici věří, že to je pro Bitcoin pozitivní z pohledu možného využívání Bitcoinu jako rezervy pro účely ochrany před podobou situací. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

skoda ze vsechny odkazy nejsou v cestine.ne kazdy kdo sem prichazi je znaly anglictiny.

Denisa Falta

Pokud si zadáte nadpis článku do našeho vyhledávače, najde vám to český článek. Jsou to všechno články, které vyšly za poslední týden v češtině na Kryptomagazinu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: