07.01.20 Technická analýza XRP/USD – price action s vysokou volatilitou

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak poslední analýzu na XRP jsme měli na Štědrý den, což znamená, že z mé strany na tento coin nevyšel žádný rozbor po více jak dva týdny. XRP se řadí na vrchol top coinů dle kapitalizace, takže si jistě zaslouží i zvýšenou pozornost. Jestli pravidelně sledujete moje analýzy, tak víte, že Ripple je takový král, co se týče volatility. Pumpa sem, dump tam a tak pořád dokola. Pravdou ale je, že se tato mince řadí mezi to nejslabší, co nám kryptotrh nabízí.

Pro mě je to takový velký paradox a lámu si hlavu nad tím, jak je možné, že má tak vysokou kapitalizaci něco, co dostává tak velkou nakládačku. V půli prosince se kurz XRP propadl pod takovou magickou hranici 0.2 USD, což je vzhledem k ATH obrovský kontrast toho, jak to blouznění na přelomu roku 2017 a 2018 bylo silné. V současnosti nám XRP hezky pumpuje, což není až takové překvapení, protože nám trhy konečně ožívají. Ale to není nic překvapujícího, protože to bylo po novém roce očekávané. Spíš je otázkou, jak dlouho to vydrží a jestli to bude stačit pro konečné překlopení trendu. Kdo z nás by nechtěl až do léta růst ceny?

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

Jak z grafu vidíme, tak měl trh relativně dlouho problém překonat úroveň 0.19836 USD a naopak level 0.18614 USD zastával funkci supportu, jenž nepustil cenu níže. V podstatě se jednalo o stranový pohyb, který byl zakončen pumpou, díky které se konečně povedlo překonat rezistenční úroveň. Kurz povyrostl dost rychle a smetl i rezistenci na hranici 0.207 USD. Postup se zastavil až v půlce cesty k další rezistenci v levelu 0.235 USD. Když se podíváte pozorně, tak si všimnete, že je to zrovna cenová úroveň, kde je i střed posledního trianglu. Takže minimálně lokální rezistence tu je a tudíž zastavení postupu up má po technické stránce logiku.

No, vzhledem k tomu, že XRP má vysokou volatilitu, tak sama o sobě tato pumpa nemusí nic znamenat. Nicméně, je pravda, že je to rozhodně lepší než kdyby kurz pokračoval v poklesu. Co se týče objemů, tak ty se samozřejmě zvýšily, ale zatím to není nic, co by nás mělo přesvědčit. Každopádně, pro XRP je teď dost důležité, aby se momentum up udrželo a dokázalo překonat rezistence v cenových úrovních 0.235 USD, 0.249 USD a 0.264 USD. Jakmile se kurzu povede překonat poslední zmiňovanou, tak můžeme začít mluvit o tom, že růst bude mít dlouhodobější povahu.

Indikátory

A teď pojďme na indikátory technické analýzy, kdy právě RSI ukazuje něco velmi důležitého. Při té poslední pumpě vzrostla hodnota indikátoru RSi až na 87 bodů, což už je hodně hluboko v překoupené části. Na 4H časovém rámci trh s XRP nedosáhl do takové úrovně od května. Většinou byl vůbec problém se přes hranici 70 bodů jen přehupnout, takže tuto technickou událost můžeme považovat za velmi pozitivní signál. Že by to medvědi konečně vzdávali? Na MACD vidíme, že pozitivní momentum bylo opravdu silné a nyní probíhá měnší vystřízlivění. Ze Stochastic RSI je jasné, že se křivkám indikátoru dolů moc nechtělo.

Závěr

Dle price action není taková pumpa u XRP ničím zajímavým, ale zaujalo mě na tom nejvíc to, že se hodnoty indikátoru RSI dostaly až k 87 bodům. Tam trh nebyl strašně dlouho a myslím si, že právě to je jeden ze signálů, které nám naznačují, že býci zase přebírají iniciativu. Na MACD to momentum mělo taky obrovskou sílu a ze Stochastic RSI je zřejmé, že negativní setrvačnost byla v podstatě nijaká. Jak jsem ale řekl v samotné analýze, tak je potřeba překonat vyjmenované rezistence. Dobré signály z indikátorů jsou sice fajn, ale musí tomu odpovídat i dobrý price action.

Co číst dále?

06.01.20 Technická analýza BCH/USD – známky života

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img