Tři věci, které budou v nadcházejícím býčím běhu jinak

4.4
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Někdo tvrdí, že býčí trh již začal. Jiní, že brzy začne, a další že se spustí po halvingu. Možná spadáte do jedné z výše uvedených skupin nebo si možná myslíte, že se jedná jen o past. I tak by se vám mohly hodit tři myšlenky, které sepsal Lugui Tillier, obchodní ředitel společnosti Lumx Studios. Vyzdvihuje v nich rozdíly od posledního býčího běhu a možné aspekty, které se vyplatí aktuálně sledovat.

Nejprve si musíme všichni uvědomit, že všechno má v dnešní době podobu dat. Peníze jsou data. I vaše interakce s oblíbenou značkou se ukládá v podobě dat. Ale i vaše přihlašovací údaje nebo vstupenka na koncert jsou stále jenom data. Díky zaměnitelným a nezaměnitelným tokenům (NFT) si můžeme tato data ukládat do blockchainu. A od letošního roku máme k dispozici dokonce i protokol Ordinals a vše lze ukládat přímo i do nejznámějšího blockchainu světa. A že se již uložilo všelicos. Hudba, umělecká díla, články a dokonce i videohry zapisují do blockchainu bitcoinu. To je první uvedený rozdíl, který odliší nadcházející býčí běh od toho předešlého. Lidé si již uvědomují, že blockchain není jen o decentralizovaných financích, ale mají představu i o dalším využití. A tím více mu věří.

Poplatky za transakce budou minimální

Další myšlenka se týká reálného využití blockchainu a s ním spojených poplatků. V roce 2021 se naprosto normálně platilo za transakci na Ethereu klidně i 50 USD a v době špičky dokonce i 6 tokenů ETH. O možnostech layer2 se sice vědělo, ale nebyla tak otestovaná a všeobecně se předpokládalo, že nejsou dostatečně stabilní pro takový nápor. Navíc v rámci FOMO nebyla chuť a ani čas je více zkoumat. Každý raději zaplatil než aby mu něco uteklo. To je ale teď jiné. Kromě hlavní sítě Etherea tu máme i Starknet, Optimism, Arbitrum One nebo třeba Polygon zkEVM. Již nyní jsou na nich poplatky výrazně nižší a s implementací EIP-4844 se dostaneme i na poplatky v řádu jednotek centů. Tato implementace by měla proběhnout již během pár měsíců a bude tak součástí dalšího býčího běhu.

Příštím býčí běh bude i pro mainstream

Posledním rozdílem, který je podle Tilliera potřeba brát v potaz, je uživatelská přívětivost. Již nějaký čas není blockchain jen pro hrstku odborníků. Máme dnes již běžně dostupné nástroje, které zjednodušují uživatelskou zkušenost abstrahováním složitých procesů. Například založení a využívání kryptoměnové peněženky. Díky tomu se dokážete dostat nejen k inovátorům a early adopters, ale i k většině hlavního trhu.

Závěr

Všechny tyto myšlenky nám vlastně říkají jediné. Technologie blockchainu a kryptoměn již začala být velice dobře rozšířená a v podvědomí jí má velké množství lidí. To znamená, že při býčím běhu bude daleko více investorů a pravděpodobně i více kapitálu. Na výsluní budou věci spojené s layer2, uživatelsky přívětivé a snadná řešení. A ideálně se vyplatí nakupovat dokud máme ceny dole. Samozřejmě se nejedná o žádné investiční doporučení ani i jakoukoliv formu rady. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img