Tři kritické scénáře pro Bitcoin uprostřed amerického volebního napětí

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Bitcoinu podruhé za pouhé tři dny dosáhla hranice 14 000 USD, v době kdy probíhá hlasování o volbu dalšího amerického prezidenta. V dnešním článku se podíváme, kam může Bitcoin směřovat dále při třech různých scénářích.

Dřívější průzkumy veřejného mínění upřednostňovaly vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena, kandidáta, který slíbil zvýšit vládní výdaje na pomoc americké ekonomice po následcích koronavirové pandemie.

Vyhlídka na větší likviditu amerického dolaru snížila jeho nabídky. Bitcoin, který nadále negativně koreluje s bankovními výnosy, se díky tomu zvýšil o 6,38 procenta na 14 081 USD. Po vstupu do středoasijské relace však kryptoměna začala srovnávat část svých intradenních zisků.

Výprodej poblíž hranice 14 081 USD stlačil cenu až na 13 756 USD. Pokles nastal v okamžik, kdy Donald Trump přerušil vyhlídky na hladké vítězství Josepha Bidena. Republikánský kandidát získal převahu v ústředních volebních státech, včetně Texasu, Ohia a Floridy, čímž se výrazně přiblížil k předstižení svého demokratického soupeře.

V době psaní tohoto článku vedl Biden nad Trumpem 225 ku 213. Aby se stal příštím prezidentem USA, potřebuje 270 hlasů.

Proti dlouhodobému býčímu výhledu jsou zde tři cesty, které by mohly kryptoměnu v nadcházejících okamžicích posunout níže.

Zpochybnění voleb

Současný americký prezident nevyloučil možnost zpochybnit volby, pokud by prohrál. Již dříve vyjádřil obavy z podvodů při hlasování ve státech, které přijaly „hlasování poštou“.

Pokud taková situace nastane, může to vést k sociálním nepokojům. Dále by to zpozdilo druhý stimulační balíček, což je pomůcka, kterou bitcoinoví býci považují za klíč k další cenové pumpě.

Podle legendárního obchodního psychologa Bretta Steenbargera by sporné volby poslaly bitcoiny níže kvůli jejich rostoucí expozici vůči S&P 500.

Naposledy byly volební výsledky v USA zpochybněny v roce 2000. Mezi volbami a koncem roku klesl index S&P 500 o 7,8 %, komentovala analytická firma Messari a dodala:

„Výprodej na akciovém trhu by se mohl dostat k „spekulativním investicím“, jako jsou bitcoiny. Mohlo by se zlikvidovat příliš mnoho nadměrně dlouhodobých dluhů, což by mohlo vést k podobnému propadu jako v  březnu. “

BIDENŮV DAŇOVÝ PLÁN

Akciový trh může ovlivňovat bitcoiny i po jasném vítězství Bidena.

Investoři se obávají, že demokratický daňový plán kapitálových výnosů pro bohaté podniky – změna z 23,8 % na 39,6 % – se pro akciový trh může ukázat jako volatilní. To by mohlo vést k výprodeji na Wall Street a přelití medvědí nálady na bitcoinový trh, protože obchodníci prodávají kryptoměnu, aby vyrovnali své ztráty.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, aby v ocekavani propadu neujel vlak, me to prijde, ze bitcoinu jsou volby ukradene

Libor

by mě zajimalo, zda koukame na ujizdejici vlak, nebo je to pekna past a btc behem par dnu zkoriguje

spot_img