Tři finanční giganti spouští platformu pro obchodování s kryptoměnami

4.3
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Trh s kryptoměnami pokračuje v expanzi a je přijímán po celém světě jako platná alternativa k tradičním aktivům. Velké finanční korporace proto začínají projevovat zájem naskočit do tohoto rozjetého vlaku.

O nejnovější takový vývoj se postarali tři finanční giganti – Citadel Securities, Fidelity Investments a Charles Schab Corp. Tyto společnosti spojují své síly, aby vytvořili nabídku kryptoměn, která by rozšířila přístup k digitálním aktivům.

Podle zprávy s odkazem na zdroj s přímou znalostí věci se k těmto třem finančním gigantům připojí i společnost Virtu Financial Inc, aby pomohla vyvinout obchodování s kryptoměnami a společně tak umožnili „maloobchodním makléřům nabízet svým zákazníkům krytpo služby“.

Kromě toho projekt také přivede „firmy rizikového kapitálu – Sequoia Capital, Paradigm a také několik maloobchodních makléřů“.

Zvýšený zájem o kryptoměny

Stojí za zmínku, že Schwab potvrdil agentuře Reuters v e-mailovém prohlášení od mluvčí Mayury Hooperové, že společnost provedla „menšinovou pasivní strategickou investici do nového podniku s digitálními aktivy“, protože uznala, „že existuje značný zájem o kryptoměny.”

Podle zprávy agentury Bloomberg je tento projekt stále na počátku svého vývoje a nemusí být připraven dříve než koncem tohoto roku nebo začátkem příštího.

Zpráva cituje Susan Coburnovou, mluvčí Fidelity, která uvedla, že společnost „podporuje úsilí v rámci odvětví, které poskytuje možnost získat likviditu pro své klienty“.

Finanční giganti a krypto budoucnost

Pro některé z účastníků je projekt přirozeným pokračováním jejich plánů do budoucna, jež související s kryptoměnami.

Společnost Fidelity nedávno vyvolala kontroverzi ohledně svých plánů povolit bitcoiny na svých 401(k) účtech, přičemž ministerstvo práce USA uvedlo, že představují nebezpečí pro finanční bezpečnost Američanů.

Fidelity také plánuje nábor krypto talentů, takže by mohla rozšířit svou krypto pobočku Fidelity Digital Assets, která již zaměstnává téměř 200 zaměstnanců, o 210 nových talentů.

Pokud jde o Schwab, aktuálně neuvažuje o nabízení přímého obchodování s kryptoměnami. Hooper však uvedl, že makléřská firma „bude zvažovat zavedení přímého přístupu ke kryptoměnám, až bude další jasná regulace“.

Závěr

Ačkoliv je aktuální situace na trhu nyní nejasná, o kryptoměny se i tak stále zajímá velké množství významných společností, které v budoucnu počítají s jejích větším uplatněním.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img