Goldman Sachs: Pojišťovací sektor se připravuje na kryptoměny

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jedna z největších finančních institucí na světě, Goldman Sachs, před nedávnem zveřejnila průzkum, ve kterém uvádí, že 11 % amerických pojistitelů již investovalo nebo plánuje investovat do kryptoměn. Co dalšího se uvádí v průzkumu?

Goldman Sachs: Pojišťovny se zajímají o kryptoměny

Americký finanční gigant před nedávnem zveřejnil každoroční zprávu, ve které se věnuje průzkumu pojištění. Poprvé v historii byly do průzkumu zahrnuty také kryptoměny. Goldman Sachs prováděl svůj průzkum mezi 328 investičními řediteli a finančními řediteli.

“Měli jsme respondenty, kteří představovali aktiva v hodnotě více než 13 bilionů amerických dolarů, což je asi polovina aktiv celosvětového průmyslu. Myslíme si, že průzkum je velmi reprezentativní pro to, co si průmysl myslí.”

Tématem průzkumu se stala inflace, investiční nejistota, mezinárodní politika a další. Kryptoměny se v celkovém žebříčku umístily na za komoditami, soukromým kapitálem či akciemi. Zpráva tak ukázala, že zájem mezi pojistiteli o kryptoměny stále roste.

“Američtí pojistitelé mají o něco větší zájem, 11 % v současnosti investuje nebo zvažuje investování do kryptoměn, ve srovnání s asijskými pojišťovnami se 6 % a v evropskými s 1 %. Tato úroveň zájmu je však stále pozoruhodná.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 613 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv zájem o kryptoměny v pojišťovacím sektoru roste, stále se jedná o velmi malé procento. Postupem času by se počet pojistitelů vyhledávající digitální aktiva mohl razantně zvýšit. Jednalo se také o první průzkum amerického bankovního giganta, kde byly obsaženy kryptoměny.

Co si o tom myslíte vy? Na oficiální průzkum finančního giganta Goldman Sachs se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img