Nový americký návrh zákona se snaží začlenit kryptoměny do tradičního finančního systému

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand jsou připravené předložit americkému senátu návrh zákona o kryptoregulacích. 

Podle zprávy Politico se jedná o první návrh zákona svého druhu zaměřený na úplné začlenění digitálních aktiv do finančního systému USA.

Návrh zákona bude představen 7. června 2022.

Podle Politico je návrh zákona navržen tak, aby objasnil pravidla týkající se kryptoměn a zároveň poskytoval nejspolehlivější a nejpřijatelnější klasifikaci digitálních aktiv, které jsou celosvětově dostupné.

Senátorka Lummis potvrdila finalizaci krypto zákona v tweetu minulý týden.

Spoluautorem návrhu zákona je senátorka Kirsten Gillibrandová, demokratka z New Yorku, která se k projektu připojila v březnu. Tuto spolupráci mnozí v kryptoprůmyslu považují za nestrannou akci směrem k regulaci kryptoměn.

Další podrobnosti

Návrh zákona navrhuje vytvoření samoregulační instituce, která by měla na starosti kryptoměny a další digitální aktiva. Zákonodárci také naznačují, že by těžaři bitcoinů měli být zproštěni zákonů, kterými se řídí finanční makléřské společnosti.

Návrh také usiluje o to, aby se Commodity Futures Trading Commission (CFTC) stal regulátorem krypto trhu.

Tento plán však může být v rozporu mezi komisí a Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC). SEC pod vedením Garyho Genslera se aktivně zapojila do policejní kontroly kryptoprostoru.

Závěr

Nový návrh zákona přichází uprostřed rostoucího zájmu regulátorů o regulace kryptoprůmyslu. Bílý dům nedávno zahájil studii o kryptoprostoru, přičemž po dalších regulačních změnách volají regulační agentury po celém světě.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img