Trafiky ve Francii budou od nového roku prodávat Bitcoin!

0

Trafiky ve Francii získali od nového roku povolení k prodeji Bitcoinu! Informovala o tom francouzská rozhlasová síť Europe 1 dne 21.11.2018. Trafiky, ve Francii známé také jako „Tabacs“, mají kromě tabáku nabízet i kryptoměny.

Rok 2018 právě neprožívá nejlepší období, co se kryptotrhu týká. Naštěstí se nevratným tempem blíží rok 2019 a s ním i dobré zprávy. Bitcoin se ve Francii dostává do ulic, má se prodávat v obchodech s tabákem.

Nabídka dne: Tabák a krypto

Až 3 000 – 4 000 francouzských trafik bude mít možnost prodávat poukázky BTC v hodnotě 50, 100 nebo 250 eur. Prostřednictvím stránky KeplerK bude možné přeměnit poukázky přímo na Bitcoin. KeplerK má dnes 27 000 operátorů a může se pyšnit nejvyšším počtem prodejních míst na světě.

Projekt vznikl podepsáním smlouvy mezi společností Bimedia, která poskytuje terminály na inkasování a umožňuje tak prodej nehmotných produktů, a platformou KeplerK, která nabízí kryptoměny.

Francouzský Orgán pro dohled nad obezřetnostním podnikáním (Autorité de contrôle prudentiel et de résolution – ACPR) byl pověřen monitorováním transakcí prováděných bankami a pojišťovnami ve Francii. ACPR oficiálně povolil Federaci trafikantů prodávání Bitcoinu od začátku roku 2019. Měl konat pod záštitou centrální banky Francie.

Mohlo by vás zajímat: Regulace kryptoměn ve Francii

Centrální banka se odvolává

Po oznámení dobrých zpráv však centrální banka Francie prohlásila, že popírá záštitu nad celým projektem:

,,Nebyla podepsána žádná dohoda s cílem umožnit prodej Bitcoinu v trafikách.“

Údajně nebyla žádná taková dohoda ani projednávána, a ani se neplánuje. Europe 1 dodala, že ACPR nemělo jinou možnost a schválilo prodej BTC pro rychlost, kterou se kryptoměny dostávají do povědomí běžných spotřebitelů.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravila naše redaktorka Katka S.

Zdroje:
bitcoinist.com
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na