Tradiční obchodníci projevují rostoucí zájem o kryptoměny

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zpravodajská platforma Acuiti ve svém nedávném průzkumu odhalila, že tradiční obchodníci a společnosti projevují rostoucí zájem o kryptoměny a technologii s ní spojenou. Zpráva dále uvádí, že pro institucionální obchodníky bylo dosud spuštěno více než 100 schopných obchodních platforem s kryptoměnami.

Rostoucí zájem o krypto

Průzkum, provedený zpravodajským portálem Acuiti, ukázal, že poskytovatelé obchodních služeb, spojených s kryptoměnami mají větší míru růstu (26 %) než tradiční obchodní společnosti (17 %). Míra adopce je však omezena jen na některé segmenty.

Ve zprávě se dále uvádí, že vzrůstá zájem o deriváty nejdůležitější kryptoměny světa. Bitcoin obchoduje zhruba 57 % tradičních obchodních firem, zatímco 29 % společností obchoduje s deriváty kryptoměny Ethereum.

Zajímavostí se stalo umístění kryptoměny Ripple (XRP), která je hodnocena v průzkumu jako osmé nejoblíbenější digitální aktivum, ačkoliv v celosvětových žebříčkách byl zařazen na páté místo a dle tržní kapitalizace si drží třetí příčku dle KMC.

Největší problémy obchodních platforem

Ve zprávě se analytici také zaměřili na problémy daných tradičních obchodních platforem. Jedním z největších problémů mezi sledovanými obchodními institucemi je bezpečnost a zranitelnost při obchodování a obavy z napadení platformy hackery.

Mezi další problémy patří například poškození dobré pověsti, tudíž mnoho obchodních institucí nechce nabízet digitální aktiva ve svém portfoliu. Mezi další body patří také legislativa a regulační prostředí některých států.

Závěr

Ačkoliv míra adopce zůstává stále nízká, z dlouhodobého hlediska vidí Acuiti adopci kryptoměn velmi optimisticky. Rostoucí trend zájmu o kryptoměny tradičních obchodních společností je velmi pozitivní zprávou pro kryptoměnový průmysl. Na celkový průzkum, vydaný zpravodajským portálem Acuiti, se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img