Top 5 článků za uplynulý týden + Elon Musk varuje, že umělá inteligence může zničit civilizaci

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Finanční krize definuje budoucnost peněz

Před deseti lety jsme všichni uslyšeli pár novinek o nové digitální měně Bitcoinu (BTC), jejíž cena prudce vzrostla během kyperské finanční krize. Místní úřady tehdy rozzuřily Kypřany tím, že na jejich výběry z bankomatů uvalily 10% daň, čímž nechtěně některé z nich podnítily k tomu, aby se začali zajímat o myšlenku decentralizovaných digitálních peněz. A jak souvisí kyperská finanční krize s dnešní situací? Inu, cena Bitcoinu opět vzrostla na základě spekulací, že napětí mezi americkými a evropskými bankami otevře lidem oči, aby si uvědomili, že je tato kryptoměna na rozdíl od fiatu odolná vůči cenzuře a nemá žádného zprostředkovatele.

Rostoucí expozice Fidelity a Bank of America vůči bitcoinu prostřednictvím MicroStrategy

Bank of America a Fidelity držely v prvním čtvrtletí ve svých rozvahách značný počet akcií MicroStrategy. To naznačuje pokračující zájem institucí o nepřímé expozice vůči bitcoinu (BTC). V průběhu prvního čtvrtletí Bank of America nakoupila 86 147 akcií MicroStrategy (MSTR) Společnost Fidelity pak podle hlášení SEC ve stejném období nakoupila 97 199 těchto akcií. Obě hlášení sledují obchody uskutečněné od 1. ledna do 31. března a nemusí nutně vypovídat o celkovém stavu majetku obou společností. Akcie společnosti MicroStrategy (MSTR) jsou úzce svázány s cenou Bitcoinu již od doby, kdy společnost začala nakupovat a držet digitální měnu ve své rozvaze. A desítky obchodníků stále považují tyto akcie za jednu z nejbližších veřejně obchodovaných možností spotových expozic vůči bitcoinu.

Santiment: Počet bitcoinových hodlerů raketově roste

V letošním roce si nejdůležitější kryptoměna světa, Bitcoin, zatím vede dobře, což opět láká zájem investorů a směřuje k raketovému nárůstu počtu bitcoinových hodlerů. Na tento současný trend upozornila analytická společnost Santiment. Podle analýzy Santimentu se celkový počet jednotlivců a subjektů, kteří drží BTC dlouhodobě, zvýšil téměř na 45 milionů a tyto čísla rostou nejrychlejším tempem od začátku roku 2021. K dubnu 2021 bylo přibližně 38 milionů bitcoinových hodlerů, zatímco v současné době směřuje počet k 45 milionům. V roce 2021 se cena BTC dostala na ATH a překonala hranici 60 000 USD.

John Deaton o sporu Ripple vs. SEC: Případ nabral překvapivý směr

John Deaton, zakladatel zpravodajské společnosti Crypto Law, která se zabývá digitálními aktivy, vyjádřil přesvědčení, že Ripple v probíhajícím soudním sporu o cenné papíry proti americké Komisi pro cenné papíry (SEC) zvítězí. Deaton, který v současné době zastupuje desítky tisíc držitelů XRP jako amicus curiae, se vyjádřil k probíhajícímu soudnímu procesu. Sdělil také možné výsledky, jak by řízení mohlo podle něj dopadnout. Podle něj je zřejmé, že přístup SEC k případu byl od počátku chybný. Zdůraznil hlavně Hinmanovo tvrzení z roku 2018, že Ethereum a Bitcoin nejsou cenné papíry. To podle něj naznačuje, že ostatní tokeny (včetně XRP) také nejsou cennými papíry.

Binance má problém najít spolupracující banku v USA

Po nedávném krachu bank Silvergate a Signature Bank zůstala americká pobočka burzy Binance bez přímého přístupu k bankovním službám. To je samozřejmě nepříjemné, protože někde potřebujete ukládat fiat měnu klientů a stále jim potřebujete umožňovat směnu. Teď se navíc ukazuje, že problém nemá úplně snadné řešení. I z důvodu žaloby CFTC (Commodity Futures Trading Commission) na Binance a jejího generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhaa se zdá, že další banky se do spolupráce úplně nehrnou. V současné době pro Binance zprostředkovává omezené bankovní služby finanční technologická společnost Prime Trust. Ta ukládá přijaté prostředky prostřednictvím svých bankovních partnerů. Binance se usilovně snaží vyjednat si partnerství napřímo, ale zatím selhává.

Bonusová zpráva

Elon Musk varuje, že umělá inteligence může zničit civilizaci

Velcí technologičtí giganti po celém světě pracují na zhmotnění myšlenky mít umělou inteligenci (AI), která by pomáhala lidem v jejich každodenním životě. Někteří se ovšem domnívají, že riziko, že se tato rodící se technologie stane neřízená, je velmi vysoké. Vzhledem k této možnosti připomněl šéf společnosti Tesla a Twitter Elon Musk potenciál AI zničit civilizaci.

Dne 15. března se objevily informaco o Muskovu plánu na vytvoření nového startupu. Ten by se měl zaměřovat na umělou inteligenci a podle zpráv již Musk údajně sestavil tým výzkumníků a inženýrů zabývajících se umělou inteligencí. Musk však i nadále upozorňuje na destruktivní potenciál AI  (stejně jako jakékoli jiné technologie), pokud se dostane do nesprávných rukou nebo je vyvíjena se špatnými úmysly.

Podle Muska může být AI nebezpečná. V rozhovoru pro televizi FOX uvedl, že AI může být nebezpečnější než například špatně zvládnutá konstrukce letadel. Připustil ovšem, že tato varianta je málo pravděpodobná.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Podle Muska může být AI nebezpečná.”

Podle mě nebezpečný může být hlavně tento influencer s těmi svými bláboly.

SubstantiaResisto
Hodnocení článku :
     

AI muze byt potencionalni hrozba nasi civilizaci..a proto tedy vsechny vyvojove tymy usilovne pracuji na jejim dalsim vyvoji. Radsi mrtvy nez byt druhy..aneb prachy a prilezitost ve svete roku 2023 nesmrdi.. podle meho skromneho odhadu se clovek s jeho vetsinovou mentalitou, inteligenci a etikou dostal do nerovnovahy s exponencialnim rustem technologickeho rustu poslednich dekad a uz z mnoha ruznych duvodu nedokaze prijmout fakt, ze se to cele zacalo vymykat nebo uz se to mozna vymklo a zacal retez udalosti ktery povede ke katastrofe bez ohledu na hype ktery tvrdi, ze vse je v poradku a nic nehrozi.. budoucnost ukaze..ale neco temneho v cloveku vede k sebedestrukci a nemeli bychom tomu chodit naproti vice nez je zdravo..

Fantom

Ta nerovnováha je tady už hodně dlouho, nejpozději od roku 1945. Vývoj je ale nazastavitelný a s největší pravděpodobností povede k zániku lidské civilizace. Možností jak k tomu dojde je mnoho, AI by mohla být hlavním kandidátem. Zdá se to být jen otázkou času, bohužel 🙁

SubstantiaResisto

Ano, bohuzel musim souhlasit..

spot_img