Binance má problém najít spolupracující banku v USA

5
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Po nedávném krachu bank Silvergate a Signature Bank zůstala americká pobočka burzy Binance bez přímého přístupu k bankovním službám. To je samozřejmě nepříjemné, protože někde potřebujete ukládat fiat měnu klientů a stále jim potřebujete umožňovat směnu.

Teď se navíc ukazuje, že problém nemá úplně snadné řešení. I z důvodu žaloby CFTC (Commodity Futures Trading Commission) na Binance a jejího generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhaa se zdá, že další banky se do spolupráce úplně nehrnou.

Problémy Binance v USA

V současné době pro Binance zprostředkovává omezené bankovní služby finanční technologická společnost Prime Trust. Ta ukládá přijaté prostředky prostřednictvím svých bankovních partnerů. Binance se usilovně snaží vyjednat si partnerství napřímo, ale zatím selhává. Již je odmítla Cross River Bank a Customers Bank. Binance tedy své klienty zatím nadále informuje o pokračování omezených služeb.

Podobná situace panuje i ve Spojeném království

Stejně jako ve Spojených státech, tak i ve Spojeném království dávají banky ruce pryč od kryptoměnového sektoru. Místní pobočku zkrachovalé Silicon Valley Bank koupila HSBC za 1 libru. Nové banky mají strach spolupracovat s těmito firmami. A ty které s nimi nadále spolupracují se dožadují doložení dalších dokumentů. Často vyžadují informace o monitorování transakcí uživatelů těchto služeb.

Závěr

I když jsou kryptoměny pro banky de facto disruptivní inovací, tak je ke svému fungování stále ještě potřebují. Dokud nebude možné kdekoliv platit kryptoměnou, tak bude stále nutné nějak převádět svoje tokeny na fiat měnu a zpět. K tomu jsou potřeba banky. Zatím. Ale jejich nespolupráce je pouhou komplikací a rozhodně to není konec existence. Vždy se najde cesta.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bitcoin Cash to the moon

Chápu, že pro není jednoduché si založit vlastní banku pro malé české krypto subjekty (ala coinmate a spol.), ale proč si vlastní banku nezaloží gigant jako Binance moc nechápu…

spot_img