Top 5 článků za uplynulý týden + Bitcoin a zlato jsou stále nejlepší pojistkou proti korupci a neschopnosti

5
(6)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Milion adres už vlastní alespoň 1 celý bitcoin

Možná i loňský propad ceny BTC přispěl k tomu, že dnes existuje již milion adres, na kterých je uložen alespoň jeden celý bitcoin. Bitcoin dosáhl v listopadu 2021 divokého maxima 69 000 dolarů. A navzdory zdravé rally v letošním prvním čtvrtletí je jeho cena stále téměř o dvě třetiny níže než tenkrát. Tento pokles ceny usnadnil lidem naskočit na bitcoinový vlak či pokračovat v rychlejším “střádání satů”. Naposledy se počet adres se statusem celého BTC výrazně zvýšil na konci února loňského roku. Tehdy byl bitcoin zhruba v polovině korekce po svém ATH.

Nesplácení amerického dluhu by mohlo bitcoin poslat do TOP 3 aktiv

Mnoho investorů nyní považuje BTC za krále “digitálního zlata”. Bitcoin se tak stal populárnějším než všechny fiat měny. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Bloomberg News by se Bitcoin (BTC) mohl stát třetím nejžádanějším aktivem na světě v případě, že by USA nesplácely svůj dluh. Podle výsledků tohoto průzkumu značný počet investorů nyní považuje BTC za krále “digitálního zlata“. Stává se dokonce populárnějším než všechny fiat měny, včetně investorských stálic, jako je americký dolar, japonský jen či švýcarský frank.

CBO: USA se brzy mohou ocitnout v neschopnosti plnit své finanční závazky

Podle nejnovější zprávy Rozpočtového úřadu Kongresu (Congressional Budget Office, CBO) USA existuje vážné riziko, že vláda Spojených států nebude schopna plnit své finanční závazky. CBO předpovídá, že pokud se limit dluhu nezmění, USA by se brzy mohly potýkat s významnými problémy. Podle rozpočtového úřadu Kongresu existuje “významné riziko“, že federální vláda nebudě schopna plnit všechny své závazky již v prvních dvou týdnech června, pokud nedojde ke změně dluhového limitu. CBO odhaduje, že letošní federální rozpočtový deficit dosáhne částky 1,5 bilionu amerických dolarů, což je o 100 miliard dolarů více než původně odhadováno v únoru. Rozpočtový úřad Spojených států amerických předpovídá, že roční deficity se téměř zdvojnásobí během dekády a již v roce 2033 USA dosáhnou nejvyšší úrovně státního dluhu, jaká kdy byla zdokumentována v historii země.

Kryptoměny ještě nikdy nezažily dlouhou recesi

Nad kryptotrhy se vznáší potenciál recese v USA, přičemž pro přečkání bouře je rozhodující cash flow a reálná využitelnost. Spojené státy by mohly směřovat k recesi, což je pro kryptografický průmysl potenciálně bezprecedentní zkouška. Kromě dvouměsíční recese kolem pandemie Covidu krypto nikdy nezažilo žádný legitimní hospodářský pokles. Hypotékami poháněná “velká recese” v letech 2007 až 2009 předcházela spuštění BTC sítě – tedy dávno před NFT a Web3. Predikční modely newyorského Federálního rezervního systému ukazují s 68% pravděpodobností, že recese udeří během příštího roku. Oproti předpovědím z doby před pouhými pěti měsíci tak vidíme hrozivý 30% skok.

Tether drží a bude ze svých zisků nakupovat další bitcoiny

Poslední atestační zpráva odhalila, že společnost Tether drží ve svém portfoliu, kterým kryje jimi vydávaný stablecoin USDT, také bitcoin (BTC). Ve svých nákupech primární kryptoměny hodlá pokračovat i nadále. Společnost 17. května totiž uvedla, že až 15 % svých provozních zisků nasměruje právě na nákup dalších bitcoinů. K 31. březnu Tether již vlastnil bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, což odpovídá zhruba 52 600 tokenům. Jen pro zajímavost: v případě, že by je společnost konsolidovala do jedné peněženky, rázem by se tato adresa stala třináctým největším držitelem BTC na světě.

Bonusová zpráva

Bitcoin a zlato jsou stále nejlepší pojistkou proti korupci a neschopnosti, říká Kiyosaki

Robert Kiyosaki, autor knihy Bohatý táta, chudý táta se celkem ostře vyjádřil na adresu amerického prezidenta Joea Bidena.

Vzhledem k tomu, že jednání o dluhovém stropu v USA nevedou k žádnému výsledku, ekonomové se ptají, zda se tato situace může zvrtnout v masivní globální finanční krach. A to i přesto, že politici stále tvrdí, že dojde k měkkému přistání.

Kiyosaki tomuto tvrzení nevěří a vyzval investory, aby se obrátili ke zlatu, stříbru a bitcoinu. To jsou aktiva, která je mohou (alespoň dle jeho slov) ochránit.

Autor knihy o finanční gramotnosti je známý svými pesimistickými názory na současnou světovou ekonomiku a její vyhlídky. Kiyosaki také upozornil na korupci v zemi, která je podle něj (kvůli současným vůdcům) vysoká.

V samostatném tweetu se Kiyosaki pustil do Bidena a uvedl, že současný americký prezident je “nejsenilnější, nejzkorumpovanější a nejneschopnější” v historii země.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img