CBO: USA se brzy mohou ocitnout v neschopnosti plnit své finanční závazky

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější zpráva Rozpočtového úřadu Kongresu Spojených států amerických uvádí, že země čelí významnému riziku neschopnosti splácet své finanční závazky.

USA a neschopnost platit své finanční závazky

Podle nejnovější zprávy Rozpočtového úřadu Kongresu (Congressional Budget Office, CBO) USA existuje vážné riziko, že vláda Spojených států nebude schopna plnit své finanční závazky. CBO předpovídá, že pokud se limit dluhu nezmění, USA by se brzy mohly potýkat s významnými problémy.

Podle rozpočtového úřadu Kongresu existuje “významné riziko“, že federální vláda nebudě schopna plnit všechny své závazky již v prvních dvou týdnech června, pokud nedojde ke změně dluhového limitu. Ve zprávě se uvádí:

CBO předpokládá, že pokud se dluhový limit nezmění, existuje značné riziko, že někdy v prvních dvou týdnech června již vláda nebude schopna splácet všechny své závazky.

CBO odhaduje, že letošní federální rozpočtový deficit dosáhne částky 1,5 bilionu amerických dolarů, což je o 100 miliard dolarů více než původně odhadováno v únoru. Rozpočtový úřad Spojených států amerických předpovídá, že roční deficity se téměř zdvojnásobí během dekády a již v roce 2033 USA dosáhnou nejvyšší úrovně státního dluhu, jaká kdy byla zdokumentována v historii země.

Zdroj: cbo.gov

Úřad předpovídá, že nedodržení plateb bude mít za následek rozrušení na úvěrových trzích, přerušení ekonomické aktivity a rychlé zvýšení úrokových sazeb pro státní pokladnu. Ve zprávě se dále uvádí:

Měřeno ve vztahu k velikosti ekonomiky činí letošní schodek (upravený o vyloučení vlivů časových posunů) 5,8 procenta HDP podle projekcí CBO.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 433 USD dle KMC.

Závěr

Tato nová zpráva přináší alarmující signály ohledně finanční situace Spojených států. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu Congressional Budget Office se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img