Tether drží a bude ze svých zisků nakupovat další bitcoiny

4.6
(5)

Poslední atestační zpráva odhalila, že společnost Tether drží ve svém portfoliu, kterým kryje jimi vydávaný stablecoin USDT, také bitcoin (BTC). Ve svých nákupech primární kryptoměny hodlá pokračovat i nadále.

Tether kupuje bitcoiny

Společnost 17. května totiž uvedla, že až 15 % svých provozních zisků nasměruje právě na nákup dalších bitcoinů. Paolo Ardoino, technický ředitel Tetheru, k tomu uvedl:

Rozhodnutí Tetheru držet Bitcoin je v souladu s naším strategickým přístupem k diverzifikaci našich rezerv a zajištění jejich stability. […] Rád bych zdůraznil, že Tether nemá v plánu držené bitcoiny prodávat.”

Dodal, že přebytečné rezervy Tetheru převyšují jeho držbu BTC. To společnosti zajišťuje dobrou pozici z hlediska stabilního růstu.

K 31. březnu Tether již vlastnil bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, což odpovídá zhruba 52 600 tokenům. Jen pro zajímavost: v případě, že by je společnost konsolidovala do jedné peněženky, rázem by se tato adresa stala třináctým největším držitelem BTC na světě.

Ardoino dále objasnil, že stablecoin v mnoha předchozích čtvrtletích držel „významné“ množství BTC. Nezískal tedy jimi držené množství až v Q1 2023, jak někteří na sociálních sítích spekulovali.

Sam Kazemian, zakladatel společnosti Frax Finance, si myslí, že Tether dělá dobrý krok, když i nadále pokračuje v nákupech BTC.

Myslím, že je nesmírně chytré, aby emitenti stablecoinů vložili část svých zisků (nikoliv kolaterálu) do digitálních aktiv.

Příležitost za bilion dolarů

Kazemian se domnívá, že stablecoiny představují v kryptografickém prostoru obrovskou příležitost.

Myslím, že nejlepší emitenti stablecoinů budou dalšími Apple, Amazon a Google této generace.

V souladu s Kazemianovou předpovědí společnost Tether ve svém příspěvku z 15. května uvedla, že její zisky za 1. čtvrtletí překonaly zisky zavedených společností, jako jsou Netflix, Starbucks a PayPal.

Tether se poslední dobou těší z rostoucích zisků. Přispívá k tomu samozřejmě i fakt, že od března 2022 rostou úrokové sazby. K 31. březnu společnost vlastnila něco přes 53 miliard dolarů v amerických pokladničních poukázkách, což je rekordní hodnota. Vyšší sazby pak také znamenají, že Tether shrábne zisky ze svých držených dluhopisů s pevným výnosem.

Kazemian vnímá emitenty stablecoinů jako win-win společnosti s výhodami pro všechny.

Pokud se ekonomice daří a sazby jsou nízké, jejich investice a jejich tokeny na hodnotě rostou. Pokud je ekonomika v recesi a sazby jsou velmi vysoké, jednoduše je zaplatí vláda USA.

Závěr

Tether má svých odpůrců více než dost. Společnost také není registrována u Komise pro cenné papíry a burzy. To krom jiného znamená (jak uvedl známý odborník na kybernetickou bezpečnost a právník John Reed Stark), že společnost nemusí dodržovat přísné americké standardy vykazování. Zprávy o držbě BTC společnosti Tether, stejně jako o aktivech a pasivech, tak nepředstavují plnohodnotný audit.

Navzdory své rostoucí dominanci se Tether v průběhu let zapletl do různých právních bitev. V roce 2021 Komise pro obchodování s komoditními futures nařídila Tetheru zaplatit 41 milionů dolarů za zkreslení stavu rezerv, které kryjí USDT. Tímto svým krokem se pak staví po bok firmě MicroStrategy, která již drží více než 140 000 BTC.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img