Tether pomohl Binance s převodem 3 miliard USDT na ETH

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Tether oznámil, že pomáhá kryptoburze Binance s „chain swapem“, který zahrnuje převod 3 miliard USDT ze sítě Tron do sítě Ethereum.

3 mld. USDT ze sítě Tron do sítě Ethereum

„Během několika minut bude Tether koordinovat s Binance provedení chain swapu, konverze ze sítě Tron do sítě Ethereum ERC20, za 3 miliardy USDT. Celková nabídka Tetheru se během tohoto procesu nezmění,“ uvedl Tether na Twitteru.

V tomto případě bude Tether provádět chain swap ze sítě Tron do sítě Ethereum.

USDT

USDT je token vydávaný společností Tether v sítích Ethereum, Tron a dalších blockchainových sítích a slouží k usnadnění obchodních operací na kryptoměnových burzách, jako je například Binance.

Rebalancování rezerv

Technický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino uvedl, že transakce je součástí snahy společnosti Binance o rebalancování rezerv USDT z jejích cold peněženek na platformě Tron na Ethereum. Binance zde pošle 3 miliardy USDT ze své peněženky na Tronu na adresu pokladny Tetheru na Tronu. Poté Tether pošle zpět stejnou částku v USDT na Binance ERC20 cold peněženku na Ethereu.

„Je pravděpodobné, že Binance má ve svých cold peněženkách převážně USDT na Tronu a možná bude chtít rebalancovat své cold peněženky a přesunout část svých rezerv na Tetheru do USDT na Ethereu,“ řekl Ardoino.

Odliv kryptoaktiv z Binance

Výměna přichází v době, kdy uživatelé vybírají z Binance velké množství aktiv. Podle odhadů Simona Cousaerta, ředitele datové služby The Block, zaznamenala Binance od včerejška čistý odliv různých kryptoaktiv v hodnotě přes 2 miliardy USD.

Závěr

Podle CEO Binance Changpenga Zhaa dnes Binance dočasně zastavila zpracování výběrů dalšího stablecoinu – USDC – kvůli nedostatečným rezervám na platformě.

Celý kryptoprostor se stále ještě úplně nevzpamatoval z krachu kryptoburzy FTX a nyní se začínají množit pochybnosti a komplikace i okolo jedné z nejznámějších kryptoburz, Binance. Myslíte, že tento tlak Binance ustojí? Podělte se s námi i dalšími čtenáři o Váš názor na aktuální dění kolem Binance.

Jsme také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: