TOP 5 článků za uplynulý týden + OSN navrhuje digitální identifikační systém propojený s bankovními účty

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Působivá úspěšnost BlackRock, co se týče ETF – ví snad něco, co my ne?

Největší světový správce aktiv udělal minulý týden obrovský krok ke svému zapojení do kryptoměnového průmyslu. U americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) totiž podal žádost o spotové bitcoinové ETF. V minulosti již dlouhá řádka předchozích žádostí o takový produkt od jiných společností selhala. Komunita si tak kladla otázku, zda i pokus společnosti BlackRock není od počátku odsouzen k zániku. Úspěšnost tohoto behemota, alespoň co se týká schválených ETF u SEC, je však bezkonkurenční.

SEC nemá důkazy o neoprávněném přístupu Binance k prostředkům klientů

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje Binance za skoro vše. Zatímco minulý týden to byla žaloba za prodej cenných papírů bez potřebné registrace, tak týden před tím to byla žaloba za neoprávněný přístup generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhao k prostředkům zákazníků Binance.US. Regulátor tvrdil, že Zhao přesunul 12 miliard dolarů z prostředků americké pobočky prostřednictvím subjektu Merit Peak, který ovládá. Proto podal nouzový návrh na dočasný omezující příkaz (TRO) na Binance.US. Ti, ale spolu se Zhao, ještě před slyšením předložili společné memorandum popírající, že by s finančními prostředky někdo špatně nakládal. Podle nich SEC nezjistila jediný případ, kdy by prostředky zákazníků kryptoburzy jakkoliv zneužity.

Ripple vs. SEC – Blíží se právní bitva ke svému konci?

Konečné rozhodnutí v případu SEC vs. Ripple bude mít dalekosáhlé důsledky pro trh s kryptoměnami. Obecně se předpokládá, že by mohlo vytvořit precedens pro klasifikaci a regulaci kryptoměn. V prosinci 2020 podala Komise pro cenné papíry (SEC) žalobu na společnost Ripple Labs. Ta stojí za kryptoměnou XRP. Podle SEC společnost Ripple prodávala neregistrované cenné papíry a prodejem tokenů XRP nezákonně získala 1,8 miliardy dolarů. Žaloba Ripple vs. SEC se stala jedním z nejvýznamnějších konfliktů mezi kryptoměnovou společností a regulačními orgány. Po více než roce soudních jednání a návrhů se zdá, že případ dospěl do kritického bodu. Pojďme se podívat na možné výsledky, jak by celý spor mohl dopadnout.

Kdy bychom se mohli dočkat schválení bitcoinového ETF od BlackRock? Podrobná časová osa

Podání žádosti společnosti BlackRock o vytvoření spotového ETF na bitcoin (iShares Bitcoin Trust) vdechlo kryptoměnovému trhu nový život a vyvolalo silnou rally. Naděje spočívá v tom, že společnost BlackRock spustí “velký závod v hromadění” Bitcoinu. Mimochodem 69 % všech investorů již déle než rok není ochotno své Bitcoiny prodat. Odborníci na trh dávají spotovému ETF společnosti BlackRock vysokou šanci na schválení. Poměr schválení ETF společnosti BlackRock je 575:1. Poměr americké Komise pro cenné papíry (SEC), pokud jde o zamítnutí spotových ETF Bitcoin, je ovšem podobně jednoznačný: 33:0.

Cameron Winklevoss – Velká akumulace bitcoinu začala

Cameron Winklevoss, spoluzakladatel kryptoměnové burzy Gemini, věří, že odstartovala velká akumulace bitcoinu. Podle něj lze toto období srovnat s dobou před první veřejnou nabídkou (IPO). Každý si bude chtít zabrat co nejvíce tokenů z 21 milionů, které kdy budou existovat. Drobní investoři v tom mají dobrý náskok, ale za poslední rok se 68 % z vytěžených tokenů vůbec nepohnulo. Zájem institucionálních investorů by mohl vytvořit vysokou poptávku a současně omezenou nabídku. To bývá dobré pro cenu.

Bonusová zpráva

Organizace spojených národů navrhuje digitální identifikační systém propojený s bankovními účty a mobilními platebními platformami

Organizace spojených národů (OSN) navrhuje univerzální digitální identifikační systém, který by byl přímo propojen s bankovními účty a platebními aplikacemi.

Nový komplexní politický program generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese podrobně popisuje identifikační síť, která má digitalizovat a zefektivnit proces ověřování totožnosti lidí v celosvětovém měřítku.

Návrh je uveden v části věnované “globální digitální spolupráci a cílům udržitelného rozvoje”. Navazuje tak na krok Světového ekonomického fóra, které zkoumá systémy, jež by sledovaly a ověřovaly lidskou identitu pomocí biometrických údajů.

Fórum se spojilo se švédskou biometrickou společností Fingerprint Cards a zkoumá digitální identifikační platformy založené na blockchainu, které “staví soukromí na první místo všech hlavních priorit”.

OSN konstatuje, že navzdory rychlému technologickému pokroku na celém světě je zapotřebí více práce k tomu, aby byl zajištěn rovný přístup k digitální revoluci a aby se zvrátily stále se zvětšující rozdíly v rozdělení bohatství.

Bohatství lidí z 1 % těch nejbohatších roste exponenciálně: v letech 1995 až 2021 na ně připadlo 38 % nárůstu globálního bohatství, zatímco na dolních 50 % pouze 2 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img