SEC nemá důkazy o neoprávněném přístupu Binance k prostředkům klientů

4.9
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje Binance za skoro vše. Zatímco minulý týden to byla žaloba za prodej cenných papírů bez potřebné registrace, tak týden před tím to byla žaloba za neoprávněný přístup generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhao k prostředkům zákazníků Binance.US.

Regulátor tvrdil, že Zhao přesunul 12 miliard dolarů z prostředků americké pobočky prostřednictvím subjektu Merit Peak, který ovládá. Proto podal nouzový návrh na dočasný omezující příkaz (TRO) na Binance.US. Ti, ale spolu se Zhao, ještě před slyšením předložili společné memorandum popírající, že by s finančními prostředky někdo špatně nakládal. Podle nich SEC nezjistila jediný případ, kdy by prostředky zákazníků kryptoburzy jakkoliv zneužity.

SEC nemá důkazy proti Binance

Ve skutečnosti právníci SEC začátkem tohoto týdne u soudu na dotaz soudkyně připustili, že nemají žádné důkazy, které by naznačovaly, že k něčemu takovému došlo. Proto soudkyně okresního soudu Spojených států Amy Berman Jackson schválila novou dohodu mezi Binance.US, Binance a SEC, která zamítá předchozí TRO, který by zmrazil všechna aktiva Binance.US.

Podle nově schválené smlouvy mají mít přístup k prostředkům klientů pouze zaměstnanci americké pobočky, dokud neskončí soudní spor. Zaměstnanci globální Binance nemají jakýkoli přístup k soukromým klíčům peněženek, hardwarovým peněženkám nebo nástrojům Amazon Web Services. Zákazníci se sídlem v USA si během tohoto období zachovají možnost vybírat finanční prostředky.

Závěr

K situaci se ihned vyjádřilo velké množství lidí. Například John Reed Stark, bývalý šéf SEC, v dohodě vidí i zajímavé ustanovení o přesun majetku do Spojených států.

Uvidíme, jak se situace kolem neoprávněného přístupu nadále vyvine a jaké případné nové žaloby na kryptoburzy nám přinese příští týden.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Mělo by platit, že burzy drží všechny prostředky do posledního shitcoinu jedna ku jedné. Burzy mají zprostředkovávat za poplatek a ne pokradmu spekulovat coby kdyby. A je na zvážení, jestli mají být přípustné burzovní shitcoiny (současně hráč i rozhodčí). Podle mě ne…

Libor

A čo s tým majú banky ? Banky sú banky a burzy sú burzy. Banky musia držať povinné min. rezervy, sú silne regulované a majú aj funkciu podporovať alebo tlmiť ekonomiku a zároveň držať vklady čo najviac v bezpečí, platí tam zákon o ochrane vkladov. Burzy majú len jednu funkciu, sprostredkovať výmenu pri investovaní kapitálu / likvidita investície /, oceňovať hodnotu investície a zároveň držať a viesť striktne vklady klientov na oddelených účtoch / na to slúži dohľad úradu nad kapitálovým trhom a banky to majú dozorovať /. Binance je obyčajná súkromná firma na úrovni s.r.o., ktorá sa hrá na burzu resp. banku. Nemá oprávnenie ani na vykonávanie činnosti burzy cenných papierov ani na bankové služby. Je to iba obyčajná internetová fin-tech zmenáreň pofidérnych krypto aktív.

Čumsem

Kryptoburza ale přece není žádná banka, svou povahou připomíná (dovedeno do absurdna) spíš něco jako autobazar/advokátní zástavu apod… Moderní bankovnictví (a to i to centrální) je sice také založeno na (původně, kdysi dávno) podvodu, ale je tam alespoň ten přísný regulatorní rámec, aby se to celé nesesypalo.

A ano, i autobazarník a nebo advokát může zpronevěřit vaše auto a nebo peníze (protože si třeba jen chtěli někde trochu zaspekulovat a nevyšlo to), ale tam je to trestné…

Eduard

Tak si oddechněte, že ji nemusíte využívat.

an onym
Hodnocení článku :
     

Vypadá to, že největší problém Binance je to, že jsou seriózní firma s nejlepšími službami v oboru. To se samossebou neodpouští.

Čumsem

Ano, ti nejlepší podvodníci dokáží dlouho vystupovat právě takto. Jinak emisí vlastního shitcoinu se každá burza stává automaticky neseriózní….

Kenny

Kolik bylo uz runu na Binance? A je tu furt? Jo, je. Myslite si ze by tohle ustala, kterákoliv banka na svete? Dost pravdepodbne zadna. To jen na obhajobu Binance.
Az vas Binance vodrbe, tak pak muzete kafrat. Anebo se drzte zakladni poučky: “not your keys, not your coins”, a prevadejte si coiny na sve soukrome penezenky, a jste v klidu.

Poslední editace 8 měsíců před přes Kenny
Čumsem

Co pořád máte s těmi bankami?

Kenny

Pokud mate potrebu upřednostňovat banky a tvarit se ze jsou lepsi nez Binance, je to vase volba. Za me banky nejsou nic jineho nez jedna velka legalizovana zlodejina na lidi.

Kenny

Osobně si myslim ze SEC vyhoří jak suchý papír ve sporu proti Binance. Ono hodne i napoví, jak dopadne spor SEC vs XRP.

Petr Hejlek

Osobně si myslím to samé, a to že vyhoří jak proti Binance, tak proti Ripplu.

spot_img