Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

0
(0)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Horsley: Bull run bitcoinu začne v roce 2023

Hunter Horsley, generální ředitel společnosti Bitwise, před nedávnem poskytl rozhovor pro zpravodajský portál Bloomberg, kde hovořil o současném medvědím trhu a výhledu do budoucnosti. Horsley v rozhovoru uvedl, že bull run očekává již na začátku příštího roku. Co se týká jeho společnosti, klienti již projevili dostatečný zájem o digitální aktiva. Aktuální medvědí období je podle něj nejlepším obdobím pro zvýšení expozice vůči bitcoinu. Hunter Horsley se na adresu kryptoměn pozitivně vyjádřil i v několika dalších rozhovorech. Bull run kryptoměn očekává také řada dalších analytiků či investorů. Před nedávnem třeba vybízel k investici do bitcoinu slavný Robert Kiyosaki.

Huobi token prudce roste, přidal 79 % za 7 dní

Hodnota Huobi tokenu (HT), nativního tokenu kryptoměnové burzy Huobi, vzrostla během týdne o neuvěřitelných 79,4 %, čímž Huobi token téměř smazal všechny ztráty, které zaznamenal od začátku roku. S tržní kapitalizací 955 milionů dolarů je nativní token kryptoburzy Huobi v současnosti 52. největším kryptoaktivem. HT odměňuje uživatele Huobi za jejich věrnost sníženými transakčními poplatky a zároveň nese vlastní hodnotu v obchodovatelných párech vůči populárním měnám. Podle CoinGecko se HT v současné době obchoduje za 7,45 USD, což zároveň představuje 63% nárůst za posledních 30 dní. Dne 1. ledna se token obchodoval za 9,37 USD.

Bitcoin opět překonal co do tržní kapitalizace i největší americké banky

Bitcoin, největší kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace, nejspíš vstoupí do příštího měsíce s obchodní cenou, která bude výrazně nižší, než historické maximum 69 044 dolarů dosažené 10. listopadu 2021. Průměrná cena za říjen 2022, která v současné době činí cca 19 500 USD, se ani zdaleka neblíží průměru 58 051 USD, kterého dosáhla ve stejném měsíci minulého roku. Ale i přes nižší ceny a špatnou výkonnost v posledních několika měsících se lídrovi všech digitálních měn podařilo předstihnout i největší banky v USA včetně lídra žebříčku, JPMorgan Chase. Takový výkon je opravdu působivý, vezmeme-li v úvahu, že tyto finanční instituce častěji než jindy zůstávají vůči bitcoinu a jemu podobným kryptoměnám skeptické.

Korejci budou mít do roku 2024 přístup k digitálním občanským průkazům založeným na blockchainu

Jihokorejci by mohli již v roce 2024 umožnit svým občanům používat místo fyzických průkazů digitální identifikaci (ID) založenou na blockchainu, protože země dále zavádí technologii blockchainu. Podle zprávy agentury Bloomberg ze 17. října plán vlády počítá s tím, že digitální průkazy totožnosti budou v budoucnu vloženy jako aplikace do mobilních zařízení a budou fungovat podobně jako fyzické registrační karty obyvatel. Očekává se, že digitální průkazy totožnosti budou spuštěny v roce 2024, přičemž do dvou let by tuto technologii mělo přijmout přibližně 45 milionů občanů.

Interpol vytváří speciální oddělení pro boj s kryptoměnovou kriminalitou

Mezinárodní policejní organizace Interpol podle tiskové agentury Business Standard zřizuje speciální útvar, který má pomáhat po celém světě potírat zločiny zahrnující digitální aktiva. Zpráva byla oznámena na tiskové konferenci v Dillí. Generální tajemním Interpolu Jürgen Stock prohlásil, že orgány činné v trestném řízení poměrně často nejsou řádně vyškoleny nebo vybaveny ke sledování kryptoměnových zločinců. Nová specializovaná jednotka by tak měla pomoci. Nově vzniklá jednotka v Singapuru má za cíl posílit sledování kryptoměnových toků a pomáhat vládám v boji proti kryptoměnovým zločinům. Těch v posledních měsících výrazně přibylo a přispívaké k tomu také regulační nejasnosti jednotlivých v zemích.

Bonusová zpráva

Nabídka BUSD překročila 20 miliard dolarů

Tržní kapitalizace Binance USD (BUSD) v posledních 30 dnech rostla. A to hlavně díky kroku společnosti Binance, která na burze převádí vklady USDC, TUSD a USDP právě na již zmiňovaný BUSD. Po tomto rozhodnutí nabídka BUSD minulý měsíc poprvé překročila 20 miliard USD. Dosáhla tak dalšího milníku s tržním podílem 15,48 % na trhu stablecoinů. Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried popsal současný růst BUSD jako začátek “druhé velké války stablecoinů”. V první válce se podle něj v roce 2018 staly lídry trhu USDC a USDT.

SBF pokračoval, že tentokrát je situace jiná, protože nyní existují kladné úrokové sazby, které znamenají větší příjmy pro stablecoiny. Dodal, že emitenti stablecoinů se již naučili, že pokud chtějí, aby si jejich stablecoiny udržely stabilitu, je důležité umožnit jejich zpětný odkup. [1]

Zaregistrujte se na Binance a získejte 10% slevu na komisích!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img