Interpol vytváří speciální oddělení pro boj s kryptoměnovou kriminalitou

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jeden z největších policejních orgánů na světě, Interpol, podle posledních zpráv vytváří speciální jednotku připravenou pro boj s kryptoměnovou kriminalitou.

Interpol a boj s kryptokriminalitou

Mezinárodní policejní organizace Interpol podle tiskové agentury Business Standard zřizuje speciální útvar, který má pomáhat po celém světě potírat zločiny zahrnující digitální aktiva. Zpráva byla oznámena na tiskové konferenci v Dillí.

Největší policejní orgán na světě se 195 členy vytvořil v Singapuru specializovaný tým, který má zemím pomáhat v boji proti zločinům zahrnujícím digitální majetek.

Generální tajemním Interpolu Jürgen Stock prohlásil, že orgány činné v trestném řízení poměrně často nejsou řádně vyškoleny nebo vybaveny ke sledování kryptoměnových zločinců. Nová specializovaná jednotka by tak měla pomoci.

Nově vzniklá jednotka v Singapuru má za cíl posílit sledování kryptoměnových toků a pomáhat vládám v boji proti kryptoměnovým zločinům. Těch v posledních měsících výrazně přibylo a přispívaké k tomu také regulační nejasnosti jednotlivých v zemích.

Generální tajemník na tiskové konferenci také uvedl, že počítačová kriminalita bude hlavním tématem valného shromáždění Interpolu v Indii. Ředitel indického Úřadu pro vyšetřování, Praveen Sinha, dodal, že v současné době je stále obtížnější monitorovat kyber kriminalitu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 433 USD dle KMC.

Závěr

Globální policejní organizace Interpol vznikla v Rakousku v roce 1923. Aktuálně se centrála organizace nachází ve francouzském Lyonu. Od doby vzniku sdružuje Interpol 195 členských států. Více informací najdete na oficiálních stránkách ZDE. [1] Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img