Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Jack Dorsey: Hyperinflace všechno změní, už se to děje

Vzhledem k tomu, že inflace již existuje, zakladatel Twitteru a zastánce Bitcoinu Jack Dorsey věří, že bude pokračovat rychlým tempem, což povede k hyperinflaci nejen ve Spojených státech, ale i ve zbytku světa. Generální ředitel Square sdílel své myšlenky k této záležitosti na Twitteru a uvedl: „Hyperinflace změní vše … Děje se to.“ Zatímco inflace je pokles kupní síly peněz, který se odráží v obecném růstu cen zboží a služeb v ekonomice, hyperinflace je, když míra inflace přesáhne 50 %. Dorseyho tweet přichází poté, co Ministerstvo práce Spojených států začátkem tohoto měsíce oznámilo, že spotřebitelské ceny vzrostly více, než se očekávalo, a přiblížily se 30letému maximu. Mnoho tradičních investorů také komentovalo rostoucí míru inflace v USA a zároveň vyjádřilo obavy, že by to mohlo v dlouhodobém horizontu vést k hyperinflaci.

Peter Schiff reaguje na hyperinflační tweet Jacka Dorseyho: Bitcoin je „imaginární přítel“

Nejdřív si připomeňme, kdo vlastně je Peter Schiff. Peter Schiff je ekonom, veliký zastánce zlata a tají jeden z největších kritiků Bitcoinu. Digitální měna se mu nikdy nelíbila (i když v minulosti připustil, že lituje, že si před deseti lety BTC nekoupil). Je přesvědčen, že skutečná hodnota se odvozuje od schopnosti aktiva vytvářet na trzích komerční poptávku; a jako dokonalý příklad svého tvrzení vždy uvádí zlato. Naproti tomu tvrdí, že Bitcoin není nic jiného než asymetrické úložiště hodnoty, které nemá jiné využití než přilákat nekonečnou nabídku kupujících pro omezenou nabídku aktiv. Stručně řečeno, jedná se o Ponziho schéma. Opakovaně se však ukázalo, že se mýlí. Ve své poslední kritice Bitcoinu Schiff uvedl, že se nejedná o skutečné aktivum. Reagoval tak na tweet generálního ředitele Twitteru Jacka Dorseyho o možném brzkém příchodu hyperinflace (nejen) v USA.

Ripple zavádí nízkonákladový systém okamžitých plateb pro region MENA

Blockchainová přeshraniční platební platforma Ripple oznámila vůbec první systém likvidity na vyžádání (ODL) od RippleNet ve spolupráci se společností Pyypl pro region Středního východu a severní Afriky. V tiskovém prohlášení firma Ripple poznamenala, že cílem partnerství je přinést okamžité a levné převody do oblasti s pilotním projektem plánovaným pro Spojené arabské emiráty (SAE). Prostřednictvím partnerství se společnost Ripple snaží vyřešit problematické body tradičních remitencí, o kterých je známo, že jsou pomalé a nákladné. Cílem společnosti je zejména využít obrovský objem remitencí trhu, který v roce 2020 činil 78 miliard dolarů pro Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty dohromady.

Tesla může brzy obnovit podporu pro platby kryptoměnami

Přední výrobce elektrických vozidel, Tesla, předevčírem ve svém oznámení naznačila, že se možná brzy pokusí obnovit podporu pro platby kryptoměnami. Tesla věří, že kryptoměny mají velký dlouhodobý potenciál. Společnost Tesla podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost, ve kterém firma uvedla, že může v budoucnu restartovat praxi transakcí v kryptoměnách. Společnost tak sleduje obnovení nákupů uskutečněných pomocí digitálních aktiv. Elektromobilový výrobce také vyjádřil svou dlouhodobou podporu v kryptoměny jako uchovatele hodnoty a platebního prostředku.

Zpátky ke kořenům: Bitcoinová těžba je zelenější, než kdy dřív

Nelze popřít, že v posledních několika letech se stále více prosazuje narativ, že Bitcoin (BTC) spotřebovává příliš mnoho energie. Někdy se však přehlíží, že stále více těžařů Bitcoinu přechází k využívání zdrojů energie poháněných především obnovitelnými zdroji. Abychom to více přiblížili, tak řada studií, včetně té, kterou nedávno zveřejnila Cambridgeská univerzita, odhaluje, že více než 75 % všech dnes fungujících těžařů využívá k napájení svého každodenního provozu obnovitelné zdroje.

Bonusová zpráva

Snowden varuje, po nedávné SHIBA-INU mánii, před meme tokeny

Edward Snowden, bývalý konzultant agentury NSA, varoval své stoupence před investováním jejich těžce vydělaných peněz do Shiba Inu. Snowdenovy obavy se točí hlavně kolem lidí, kteří například zastavují své farmy, aby si mohli koupit Shiba Inu. To, že si lidé kupují „odpadky“, ho neznepokojuje. Shiba Inu tento měsíc vzrostla o 826 %, stala se jednou z deseti největších kryptoměn podle tržní kapitalizace a sesadila Dogecoin z pozice největší meme kryptoměny.

Token Shiba Inu byl vytvořen v srpnu 2020 pseudonymním zakladatelem jménem Ryoshi. Ryoshi ve whitepaperu tokenu nazývá Shiba Inu „experimentem v decentralizovaném spontánním budování komunity“. Token Shiba Inu je token založený na platformě Ethereum ERC20 a jeho celková nabídka činí jeden kvadrilion mincí. [1]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: