Ripple zavádí nízkonákladový systém okamžitých plateb pro region MENA

4.2
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Blockchainová přeshraniční platební platforma Ripple oznámila vůbec první systém likvidity na vyžádání (ODL) od RippleNet ve spolupráci se společností Pyypl pro region Středního východu a severní Afriky.

V tiskovém prohlášení firma Ripple poznamenala, že cílem partnerství je přinést okamžité a levné převody do oblasti s pilotním projektem plánovaným pro Spojené arabské emiráty (SAE).

Prostřednictvím partnerství se společnost Ripple snaží vyřešit problematické body tradičních remitencí, o kterých je známo, že jsou pomalé a nákladné. Cílem společnosti je zejména využít obrovský objem remitencí trhu, který v roce 2020 činil 78 miliard dolarů pro Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty dohromady.

„MENA je pro Ripple i nadále kritickým regionem díky našemu vynikajícímu seznamu zákazníků, vstřícnému regulačnímu prostředí a regionálnímu zaměření na potřebná vylepšení současného finančního systému,“

Řekl Brooks Entwistle, výkonný ředitel RippleNet .

Ripple také staví na systému Pyypl ODL, který byl poprvé spuštěn na Filipínách s cílem nalézt další případy použití.

Podle společností mohou finanční instituce a malé a střední podniky pomocí ODL využít dříve uzamčený, předem financovaný kapitál k rozšíření svého podnikání.

Je pozoruhodné, že nativní token XRP společnosti Ripple nebude držen v SAE a transakce nebudou zahrnovat místní měnu AED jako součást platebního toku.

Rozšířená expanze v MENA a Asii

Tento vývoj přichází poté, co Ripple v roce 2020 založil nové regionální ústředí v Dubaji. Kancelář umožnila společnosti vybudovat si v regionu jméno.

Ripple nedávno zrychlil aplikaci své technologie při usnadňování nízkonákladových přeshraničních plateb. Například ve spolupráci s poskytovatelem přeshraničních plateb Tranglo se sídlem v Malajsii spustil v Asii přeshraniční platby pomocí XRP. Stalo se tak poté, co Ripple v březnu získal 40% podíl ve společnosti Tranglo, jako součást svých plánů na expanzi pro RippleNet v regionu jihovýchodní Asie.

Závěr

Ačkoliv je společnost Ripple stále svázná žalobou ze strany SEC, uzavírá významné spolupráce a svou platformu neustále vylepšuje. Token XRP aktuálně konsoliduje na hodnotě 1,1 USD a čeká na příležitost k dalšímu růstu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img