Ripple zavádí nízkonákladový systém okamžitých plateb pro region MENA

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Blockchainová přeshraniční platební platforma Ripple oznámila vůbec první systém likvidity na vyžádání (ODL) od RippleNet ve spolupráci se společností Pyypl pro region Středního východu a severní Afriky.

V tiskovém prohlášení firma Ripple poznamenala, že cílem partnerství je přinést okamžité a levné převody do oblasti s pilotním projektem plánovaným pro Spojené arabské emiráty (SAE).

Prostřednictvím partnerství se společnost Ripple snaží vyřešit problematické body tradičních remitencí, o kterých je známo, že jsou pomalé a nákladné. Cílem společnosti je zejména využít obrovský objem remitencí trhu, který v roce 2020 činil 78 miliard dolarů pro Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty dohromady.

„MENA je pro Ripple i nadále kritickým regionem díky našemu vynikajícímu seznamu zákazníků, vstřícnému regulačnímu prostředí a regionálnímu zaměření na potřebná vylepšení současného finančního systému,“

Řekl Brooks Entwistle, výkonný ředitel RippleNet .

Ripple také staví na systému Pyypl ODL, který byl poprvé spuštěn na Filipínách s cílem nalézt další případy použití.

Podle společností mohou finanční instituce a malé a střední podniky pomocí ODL využít dříve uzamčený, předem financovaný kapitál k rozšíření svého podnikání.

Je pozoruhodné, že nativní token XRP společnosti Ripple nebude držen v SAE a transakce nebudou zahrnovat místní měnu AED jako součást platebního toku.

Rozšířená expanze v MENA a Asii

Tento vývoj přichází poté, co Ripple v roce 2020 založil nové regionální ústředí v Dubaji. Kancelář umožnila společnosti vybudovat si v regionu jméno.

Ripple nedávno zrychlil aplikaci své technologie při usnadňování nízkonákladových přeshraničních plateb. Například ve spolupráci s poskytovatelem přeshraničních plateb Tranglo se sídlem v Malajsii spustil v Asii přeshraniční platby pomocí XRP. Stalo se tak poté, co Ripple v březnu získal 40% podíl ve společnosti Tranglo, jako součást svých plánů na expanzi pro RippleNet v regionu jihovýchodní Asie.

Závěr

Ačkoliv je společnost Ripple stále svázná žalobou ze strany SEC, uzavírá významné spolupráce a svou platformu neustále vylepšuje. Token XRP aktuálně konsoliduje na hodnotě 1,1 USD a čeká na příležitost k dalšímu růstu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: